{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

عاطفه رضوی که با نقش نرگس به پرواز درآمده و تیپ یگانه خودش، دختر جان‌سخت طبقه فرودست را یافته بود با دست بردن به چهره‌اش همه‌چیز را بر باد داد.

عاطفه رضوی همه‌چیز را بر باد داد
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

 دکتر حمیدرضا صدر که مخاطبان او را بیشتر به‌عنوان مفسر و کارشناس فوتبالی می‌شناسند، در عرصه سینما و نقد فیلم نیز نام و نشانی طولانی دارد. او در صفحه اجتماعی خود عکسی از 27 سال پیشِ خودش و  رخشان بنی اعتماد منتشر کرده و درباره فیلم نرگس، بازیگرانش (ابوالفضل پورعرب و عاطفه رضوی) و کارگردانش رخشان بنی اعتماد، می‌نویسد:

فلاش‌بک بیست‌وهفت‌ساله با رخشان بنی اعتماد...

فلاش-بک-دکتر-صدر-درباره-فیلم-نرگس،-رخشان-بنی-اعتماد-و-عاطفه-رضوی

تصویری با رخشان در اکتبر ۱۹۹۲ در جشنواره فیلم لندن. زمانی که سفرهای دورودراز رخشان با نرگس آغاز شد و زندگی حرفه‌ای‌اش را دگرگون کرد... شیلا ویتاکر که یادش گرامی باد، شیفته سینمای ایران، فیلم نرگس و خود رخشان بود و بعدها این فیلم را بارها در لندن بر پرده برد و رخشان را به انگلیس دعوت کرد. اینکه چند بار نرگس را با رخشان دیده‌ام در یادم نمانده، ولی همه جزئیاتش را هنوز حفظ هستم... مثلث عشقی فیلم برای سال ۱۹۷۰ که در ایران بر پرده رفت برای سینمای این عصر هم هنوز تابوشکنانِ مانده: زن پا به سن گذاشته‌ای در چهارراه ازدواج یک زوج جوان...

 

حالا آن فیلم و این عکس یادگار روزگار بربادرفته‌ای شده. هر سه بازیگر اصلی فیلم به‌رغم پرواز بلندشان در نرگس طعنه آمیزانه خیلی زود نزول کردند. فریماه فرجامی مدت‌ها است در بستر بیماری بسر می‌برد، ابوالفضل پورعرب ستاره جوان آن دوران زودتر از تصور محو شد و عاطفه رضوی که به نقش نرگس به پرواز درآمده و تیپ یگانه خودش، دختر جان‌سخت طبقه فرودست را یافته بود با دست بردن به چهره‌اش همه‌چیز را بر باد داد... رخشان شده بانوی بزرگ خردمند سینمای ایران و این حقیر به شهادت همین تصویر مغلوب هجوم چروک‌های عمیق شده‌ام...»

پوستر فیلم نرگس

نرگس چهارمین فیلم سینمایی رخشان بنی اعتماد محصول سال ۱۳۷۰ است. فیلم نرگس در دهمین جشنواره فیلم فجر (سال 1370) برنده دو جایزه سیمرغ بهترین کارگردانی و بهترین موسیقی متن (محمدرضا علیقلی) شد.

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون