{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

محمدحسین مهدویان در نشست خبری فیلم «ماجرای نیمروز: رد خون» گفت: من مطابق عقاید خودم فیلم می‌سازم. فیلمساز وابسته نمی‌شود. حالا بقیه می‌توانند تعابیر خودشان را داشته باشند.

محمدحسین مهدویان: فیلمساز وابسته نمی‌شود!
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

آخرین نشست خبری سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر به فیلم «ماجرای نیمروز: رد خون» ساخته محمدحسین مهدویان با بازی جواد عزتی، هادی حجازی‌فر و بهنوش طباطبایی رسید. در این نشست مهدویان درباره موضوعات مختلف از جمله اظهارنظر سال پیش ابراهیم حاتمی‌کیا صحبت کرد.

فیلمساز که وابسته نمی‌شود

محمدحسین مهدویان در نشست پرسش و پاسخ پس از نمایش فیلم در پاسخ به این سوال که چقدر مانند ابراهیم حاتمی‌کیا خودش را سرباز نظام می‌داند اعلام کرد: «من مطابق عقاید خودم فیلم می‌سازم. فیلمساز وابسته نمی‌شود. حالا بقیه می‌توانند تعابیر خودشان را داشته باشند.»

مهدویان در مورد احتمال جایزه نگرفتن فیلمش در جشنواره امسال و اینکه آیا اگر جایزه نگیرد بازهم در جشنواره حضور خواهد داشت، هم توضیح داد: «مهم‌ترین خواسته ما از جشنواره فیلم فجر بحث اکران فیلم هایمان است. جشنواره فجر یک اکران کوچک برای حدود ۲۰ هزار تماشاگر است و ما با این تماشاگران در ارتباطیم و تعامل داریم و زمینه خوبی برای اکران فیلم فراهم می شود. هر ۴ فیلمی که ما طی ۴ سال اخیر ساخته ایم در جمع ۵ فیلم برتر آرای مردمی قرار گرفت. اگر داوران به ما جایزه بدهند خوشحال می شویم اما اگر جایزه هم ندهند ما به اهداف مان در جشنواره رسیده ایم.»

بهنوش طباطبایی: نقشی را پذیرفتم که اولویتش ظاهر نباشد

در ادامه این نشست، بهنوش طباطبایی در پاسخ به سوالی در مورد نقشی که در این فیلم بازی کرد گفت: «من پیشنهادات مختلف را طی این مدت نپذیرفتم و صبر کردم تا نقشی به من پیشنهاد شود که اولویتش فیزیک و ظاهر نباشد. وقتی آقای رضوی به من پیشنهاد این کار را دادند، بسیار خوشحال شدم چون می خواستم بازهم تجربه کار با ایشان را داشته باشم. وقتی فیلمنامه را هم خواندم، خیلی بیشتر مشعوف شدم و از نقشم لذت بردم. ضمن اینکه این فیلم را قرار بود آقای مهدویان بسازند. کارگردانی که کارهایشان به دل همه مردم نشسته و برای هر بازیگری افتخار است که با ایشان کار کند. آقای مهدویان فیلمساز سفارشی از طرف مردم هستند. این نقش البته چالش های زیادی هم برای من داشت چون من آورده هایی هم از فیلم سیانور با خودم داشتم. جنس زن سازمانی ای که من در دهه ۵۰ قبل از انقلاب بازی کردم با زن سازمانی ای که در سال ۶۷ بازی کردم متفاوت است.»

رضوی خشونت فیلم چندان غیرطبیعی نیست

محمود رضوی تهیه کننده فیلم، در مورد اکران نسخه اصلی فیلم گفت: «اگر در مورد خشونت موجود در فیلم بخواهیم صحبت کنیم، باید بگوییم که خشونت موجود در عملیات مرصاد جدی است. حمله ای که سازمان منافقین به کمک دشمن ترتیب داده اند، با خشونت بسیاری همراه بوده و دفاع در مقابل آن ها هم قطعا با سلام و صلوات نبوده است. بنظرم خشونتی که در فیلم به کار رفته چندان غیرطبیعی نیست.»

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون