{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

نخستین و تنها بازیگر زن بومی قاره آمریکا که نامزد دریافت جایزه اسکار شده، به نژاد خود افتخار و در عین حال از کسانی انتقاد کرد که واژه‌ها را بدون دانستن معنی به کار می‌برند.

واکنش بازیگر نقش اصلی یک فیلم به توهین‌های یک بازیگر دیگر

یالیتسا آپاریسیو با ایفای نقش در فیلم تحسین‌شده "رُما" به کارگردانی آلفونسو کوارون نامزد دریافت اسکار بهترین بازیگر زن شده است. این مکزیکی ۲۵ ساله در واکنش به سخنان بی‌ادبانه و نژادپرستانه یک بازیگر هموطن خود گفت: "خوشحالم و افتخار می‌کنم که یک زن بومی از اهالی مکزیک هستم اما در عین حال ناراحتم که برخی مردم معنی واژه‌هایی را که به کار می‌برند، نمی‌دانند."

به گزارش همشهری آنلاین، روز جمعه ویدئویی کوتاه در توییتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد که نشان می‌داد سرخیو گویری، بازیگر ۶۰ ساله مکزیکی در انتقاد از جامعه سینمایی برای نامزد کردن آپاراسیو چنین می‌گوید: "او یک سرخپوست لعنتی است که در فیلم فقط می‌گوید بله خانوم، نه خانوم." هر چند او خیلی زود ناچار شد از عبارت‌هایی که به کار برده عذرخواهی کند.

گویری با انتشار پیامی ویدئویی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام چنین توضیح داد: "من هرگز قصد نداشتم کسی را از خودم برنجانم و از یالیتسا عذر می‌خواهم. او شایسته نامزدی اسکار و بسیار بیش از آن است. برای من افتخار است که می‌بینم یک بازیگر مکزیکی نامزد دریافت جایزه اسکار شده است."

"رما" داستان زندگی یک خدمتکار خانگی در خانه‌ای در حاشیه مکزیکوسیتی را روایت می‌کند؛ جایی که کوارون سال‌ها پیش دوران کودکی و نوجوانی خود را در آنجا گذرانده است. فیلم نامزد دریافت ۱۰ جایزه اسکار شده و از بخت‌های اصلی بردن چند جایزه از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردان است.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها