{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

کارگردان سینمایی "مردی بدون سایه" می‌گوید دلیل انتخاب لیلا حاتمی به عنوان نقش اصلی زن فیلم‌های عاشقانه‌اش ترکیب زیبایی و نشان دادن شخصیت سرد بدون تظاهر یا بازی تصنعی است.

دلیل انتخاب لیلا حاتمی زیبایی و شخصیت سردش است

"مردی بدون سایه" فیلمی به کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌کنندگی علیرضا رئیسیان است که در سی‌و‌هفتمین جشنواره فجر در بخش سودای سیمرغ حضور داشت.

رئیسیان پیش از این در دور سیزدهم جشنواره فجر برای فیلم "سفر" دیپلم افتخار بهترین فیلم اول را از آن خود کرد و در شانزدهمین جشنواره نیز برای فیلم "بانوی اردیبهشت" برنده جایزه ویژه هیئت داوران شد. او همچنین سه دوره نیز نامزد بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین فیلم‌های اول و دوم بود.

رئیسیان در گفت‌و‌گو پانا درباره موضوع این فیلم سینمایی گفت: این فیلم نگاهی به مشکلات اجتماعی این روزها در جامعه دارد و به یکی از پر بحث‌ترین و رایج‌ترین مسائل روابط عاطفی و زناشویی می‌پردازد.

این کارگردان ادامه داد: این فیلم سومین سه‌گانه پس از فیلم‌های "چهل سالگی" و "دوران عاشقی" محسوب می‌شود. فیلم‌نامه آن برداشتی آزاد از"زن پارسا" الهی‌نامه عطار نیشابوری است.

رئیسیان با اشاره به بازیگران فیلم "مردی بدون سایه" عنوان کرد: فیلم چهار بازیگر اصلی و چهار بازیگر فرعی دارد و مانند فیلم‌های قبلی نقش اول زن را به لیلا حاتمی اختصاص دادم و از او در کنار علی مصفا و فرهاد اصلانی بازی گرفتم.

وی خاطر نشان کرد: در اوایل شروع همکاری در فیلم‌های قبلی با لیلا حاتمی اندکی به مشکل خوردیم اما رفته‌رفته کار کردن با یکدیگر را آموختیم و حالا بدون مشکل همکاری می‌کنیم.

وی ادامه داد: برای انتخاب نقش اصلی بازیگر زن به شخصی فکر می‌کنم که چهره‌ای داشته باشد بتوان پلا‌های قدیس‌وار از او گرفت. دیدگاهی که در بحث زیبایی‌شناسی تصویری و پرسونای یک بازیگر دارم در شخصیت وی وجود دارد. کمتر بازیگری وجود دارد شکنندگی و ظرافت یک شخصیت را که در این حال سرد هم است، با یک قدرت درونی داشته باشد و بتواند بدون آنکه تظاهر کند یا بازی تصنعی کند آن را ارائه دهد.

این کارگردان با اشاره به بازی لیلا حاتمی در فیلم "مردی بدون سایه" گفت: حاتمی به تمام جزئیات نقش فکر و دقت می‌کند. در فیلم "مردی بدون سایه" بسیاری از لوکیشن‌ها در اسپانیا گرفته شده است چون می‌دانستم وی برعکس زبان انگلیسی، فرانسوی و آلمانی به اسپانیایی مسلط نیست می‌خواستم از یک بازیگر خارجی بازی بگیرم اما او مخالفت کرد و در ناباوری ظرف چند روز زبان اسپانیایی یاد گرفت.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها