{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

یک ستاره معروف موسیقی پاپ تاجیکستان برای نقض قانون تنظیم مراسم این کشور جریمه شده است. به گزارش رسانه های محلی او پس از برگزاری جشن زادروز خود همراه دوستان و هوادارانش جریمه شد.

 جریمه خواننده معروف به‎‌خاطر یک قانون عجیب + عکس
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

فیروزه حفیظوا پس از آن که ویدیوهایی از برگزاری زادروزش را در حساب اینستاگرام خود نشر کرد، توسط دادگاهی در شهر دوشنبه، پایتخت تاجیکستان ۵ هزار سامانی (۵۳۰ دلار آمریکا) جریمه شد.

ماده ۸ قانون تنظیم جشن و مراسم در تاجیکستان برگزاری جشن زادروز در خارج از محیط خانه و خانواده را ممنوع کرده است.

به گزارش بی‌بی‌سی، دادستان این پرونده با دفاع از این محدودیت ها، آن را به نفع مردم خوانده و گفته است: آنها می توانند پول خود را به جای اسراف در این جشن ها برای نیازهای خانوادگی صرف کنند.

اما بسیاری از تاجیک ها در شبکه های اجتماعی نارضایتی خود را از این قانون بیان کرده و آن را قانون "عجیب و غریب" خوانده اند. آن ها گفته اند این موضوع، شخصی است و دولت نباید در آن دخالت کند.

کاربران در شبکه های اجتماعی نوشته‌اند که مردم باید حق داشته باشند به هر نحوی که می خواهند مراسم برگزار کنند.ها را تلاشی از سوی مقامات برای مداخله در زندگی خصوصی شهروندان و نقض حقوق و آزادی های آنها می دانند.

خانم حفیظوا تنها شهروند تاجیکستان نیست که تلخی این قانون را چشیده است. در سال ۲۰۱۵، یک مرد تاجیک، پس از به اشتراک گذاشتن عکسی در فیسبوک که نشان می داد با یک کیک روز تولد در کافه است، جریمه شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون