{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

در پی بروز برخی حواشی پیرامون برنامه «برنده‌باش»، مجری سرشناس این برنامه توضیحاتی ارائه کرد که در بخشی از آن به کنایه به اشتباهات کنکور اشاره داشت.

کنایه محمدرضا گلزار به اشتباهات کنکور
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:
 این برنامه تلویزیونی که از بدو کار با حواشی مختلفی مواجه بوده، اخیرا با حواشی جدی تری دست به گریبان شده تا جایی که از یکسو زمزمه تقلب گسترده در انتخاب آن به عنوان محبوب‌ترین برنامه تلویزیونی این روز‌ها در یک نظرسنجی مطرح است و از سوی دیگر، اخباری پیرامون اشکالات محتوایی آن مخابره می‌شود.

اخباری که شائبه‌هایی در خصوص بار علمی این برنامه روایت می‌کند که ظاهرا برای عوامل این برنامه به هیچ عنوان قابل قبول نیست تا جایی که نسبت به آن واکنش نشان می‌دهند و مدعی هستند این اخبار عامدانه، جهت دار و در راستای تخریب این برنامه و عوامل آن در چشم و نظر مردم است.

این‌ها ادعا‌هایی هستند که محمدرضا گلزار، مجری سرشناس این مسابقه تلویزیونی مطرح می‌کند تا به این نتیجه برسد که دشمنی خاصی با این برنامه به راه افتاده که به باور وی محکوم به شکست است و مانع از آن نخواهد شد که این برنامه برای طولانی مدت ادامه پیدا کند. تاکیدی مشدد که گلزار در کنار آن، می‌پذیرد برنده باش اشکال داشته و عذرخواهی هم می‌کند.

عذرخواهیِ خاصی که در ادامه آن می‌گوید: «یک آزمون سالیانه که از یکسال قبل برای سال بعد برنامه ریزی می‌شود، در سوالاتش اشکال هست؛ این چه جوی است [که علیه برنده باش راه انداخته‌اند]. می‌خواهید بگویید عامدانه نیست؟ برنامه ریزی شده نیست؟!»

اظهار نظری که اگرچه در آن اسمی از کنکور برده نشده، اما اشاره به عمومی بودن این آزمون و سالیانه بودنش، گزینه‌های محدودی به ذهن متبادر می‌کند که نخستین و مهم‌ترین شان، کنکور سراسری است. آزمونی که برای ایرانیان، نخستین مثال برای آزمون برنامه ریزی شده سالانه و فراگیر است.

اما آیا برنامه ریزی و فراگیری تنها ویژگی‌های کنکور هستند؟ توضیحات گلزار که این گونه نشان نمی‌دهد چراکه به باور این مجری، آزمونی که یکسال برای برگزاری آن برنامه ریزی می‌شود همواره حاوی اشتباه است. اشتباهاتی که گاه زمینه ساز بروز حاشیه‌هایی فراگیر و بزرگ هم شده و واکنش‌های رسمی به دنبال داشته‌اند.

صحبت درباره اشتباهاتی است که سازمان سنجش آموزش کشور سازوکار‌هایی ویژه برای بی اثرکردن شان در نتایج شرکت کنندگان در کنکور به کار می‌بندد، اما گاه این سازوکار‌ها نیز قادر به رفع همگی شان نیستند. اشکالی که باید بپذیریم بخش لاینفک آزمون‌هایی است که تستی هستند؛ چه از نوع فراگیر و سراسری مثل کنکور و چه در قالب یک مسابقه تلویزیونی، به شرطی که کسی سعی در لاپوشانی شان نکند!

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون