{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

درباره یک شایعه که می گوید جایگزین برنامه احسان علیخانی در ماه رمضان از شبکه نسیم می آید. این اتفاق رخ خواهد داد؟ پیامد چنین جابه جایی چیست؟

جایگزین ماه عسل علیخانی در ماه رمضان مشخص شد؟
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

از روزی که احسان علیخانی پرونده «ماه عسل» را مختومه اعلام کرد این سوال مطرح است که شبکه سه برای برند ماہ رمضان خود چه برنامه ای را جایگزین خواهد کرد. «ماه عسل» یک دهه روی آنتن بود و بعد از آزمون و خطا به هویت رسید. چه آن را دوست داریم چه نه، نمی توان میزان مخاطبان چشمگیر آن را انکار کرد. پس طبیعی است که شبکه سه در اندیشه یک جایگزین مناسب برای آن باشد. در ماه رمضان شاهد برنامه ای جدید خواهیم بود یا ....

هزار داستان از نسیم به سه

بر اساس یک خبر تایید نشده قرار است برنامه «هزارداستان» از شبکه نسیم به سه منتقل شود. پیگیران تلویزیون می دانند که «هزارداستان» مدل متفاوتی از «ماه عسل» است . پایه این برنامه نیز قصه های مردمی است منتها از جنس شاد نه اشک و آه. ساختار آن هم در راستای القای این فضا طراحی شده. حالا شنیده می شود در غیاب «ماه عسل» کنداکتور شبکه سه با «هزارداستان» پر می شود. در ادامه گزارش احتمالات این انتقال و چند مسئله دیگر واکاوی شده اند.

احتمال انتقال را می توان جدی دانست؟

دو دلیل وجود دارد که بر اساس آنها می توان به احتمال انتقال «هزارداستان» به شبکه سه اصالت داد. اولا براساس پیگیری هایی که کردیم متوجه شدیم شبکه نسیم هنوز سری جدید این برنامه را وارد فاز تولید نکرده است. فاصله زیادی تا ماه مبارک رمضان باقی نمانده است و هنوز خبری از «هزارداستان» نیست. دلیل مهمتر تغییری است که در تلویزیون رخ داده و سال پیش منجر به تغییر مدیریتی در شبکه سه و نسیم شد. یکی از نمودهای این تغییر، همکاری تهیه کننده «هزارداستان» با شبکه سه است . جواد فرحانی که فعالیتش از جمله برنامه های «خندوانه»، «شبی با عبدی» و همین «هزارداستان» در شبکه نسیم بوده، بعد از تغییرات درون سازمانی به شبکه سه آمده است. حاصل آن تاکنون تهیه کنندگی برنامه استعدادیابی «ستاره ساز» است که پخش آن نوروز شروع شد و حالا به شکل هفتگی ادامه دارد. با علم به این تغییرات می توان نتیجه گرفت که حضور فرحانی در شبکه سه احتمال تولید «هزارداستان» در این شبکه را تقویت می کند.

احتمال ساخت «هزار داستان» بانامی دیگر

می گویید با تغییر مدیریتی برندها از شبکه ای به شبکه دیگر نمی روند؟ می پرسید اصلا شبکه نسیم اجازه انتقال برند خود به شبکه ای دیگر را می دهد؟ طبیعی است که شبکه ها در رقابت برای جذب بیننده از برندهای خود محافظت کنند و نسیم نیز از این قاعده مستثنا نیست. «هزارداستان» از زمانی که راه اندازی شد، رقیبی جدی برای «ماه عسل» بود و اگر فرصت و بستر برایش مهیاتر بود، به جایگاه بهتری دست می یافت. با این حال ظرفیت موفقیت بیشتر در غیاب برنامه احسان علیخانی را دارد. با علم به این موضوع شبکه نسیم اجازه ترانسفر برنامه اش را نمی دهد. پس راه یک احتمال دیگر باز می شود و این که شبکه سه «هزارداستان» را با نامی دیگر راه اندازی کند. تهیه کننده اش یعنی جواد فرحانی به شبکه سه آمده و ابتدا به ساکن یک گام برای انتقال برنامه برداشته شده است. فرحانی درگیر «ستاره ساز» است اما مشاور پروژه (محمدرضا شهیدی فرد) و طراح و کارگردان آن (مریم نوابی نژاد) جزو خوش فکرهای تلویزیون هستند. اولی به دلیل خلاقیت در برنامه سازی و دومی به خاطر اشراف به سوژه های بکر می توانند یک برنامه با ماموریت مشابه «هزارداستان» برای شبکه سه تدارک ببینند. اگر چنین شود خلأ «ماه عسل» در ماه رمضان به چشم نمی آید و حتی بیننده با مدل تازه و متفاوتی از برنامه سازی با حضور چهره های مردمی مواجه می شود.

اگر در نسیم بماند

 فرض کنیم شبکه نسیم به زودی آستین بالا بزند و سراغ فصل تازه «هزارداستان» برود. شبکه سه نیز متقاعد شود که به جای این برنامه، ایده ای دیگر رو کند. نتیجه چه خواهد شد؟ آنچه مسلم است این که «هزارداستان» در غیبت «ماه عسل» بیش از پیش ظرفیت دیده شدن دارد. شبکه نسیم سال های گذشته برنامه را همزمان با «ماه عسل» روانه آنتن نمی کرد. لابد با توجیه این که در باکس شبانه بیشتر دیده می شود. در عمل اما پخش «هزارداستان» با سریال ها تلاقی می کرد. اگر برنامه در نسیم بماند و پخش آن به قبل از افطار منتقل شود، «هزارداستان» می تواند پاسخی به ذائقه مخاطبی باشد که در ماه رمضان با قصه های «ماه عسل» سرگرم می شد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون