{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

به تازگی رسانه های خارج از ایران صدف خادم را به عنوان اولین زن بوکسور ایرانی قهرمان مسابقات فرانسه معرفی کردند. اما آیا خادم اولین زن بوکسور ایرانی است؟ خیر.

بازیگر زن ایرانی که در تایلند خبرساز شده بود +عکس
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:
 تینا آخوندتبار اولین زن بوکسور ایرانی است که از سال ۹۶ در ایران و تایلند تمرین کرد. آخوندتبار در مسابقات رسمی چین روی رینگ رفت، ولی رتبه ای کسب نکرد. او با حجاب در مسابقه شرکت کرد و اساسا از نظر قوانین جمهوری اسلامی منعی برای فعالیت او وجود نداشته با توجه به رواج بوکس در میان زنان کشورهای اسلامی، شرکت های بزرگی مانند نایک پوشش اسلامی برای بوکس زنان طراحی کرده اند که به تایید انجمن بین المللی فدراسیون بوکس AIBA نیز رسیده است.

 

 

صدف خادم در مصاحبه خود اذعان کرده او اولین زن بوکسور ایرانی نیست.

 

آیا خادم در مسابقات رسمی قهرمان شد؟

 

خیر

 

رقابتی که خادم در آن شرکت کرد، مسابقات باشگاهی بود تا برگزیدگان از فدراسیون بوکس فرانسه کارت گرفته و به عنوان بوکسور شناخته شوند.

 

با این حال، شبکه های فارسی زبان خارجی با پخش زنده مسابقه و گفتگوهای متعدد با صدف خادم تلاش کردند قهرمان سازی کنند و خادم را به عنوان قربانی سیاست های ایران نشان دهند.

 

این در حالی است که فدراسیون بوکس ایران دوره مربی گری زنان را برگزار کرده و انتظار می رود در آینده نزدیک تیم ملی بوکس زنان نیز شکل گیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون