{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

کتایون ریاحی متولد 10 دی ماه 1340 در تهران، بازیگر است .

یقه باز و بولیز کوتاه کتایون ریاحی در آلمان/عکس
کتایون ریاحی متولد 10 دی ماه 1340 در تهران، بازیگر است .کتایون ریاحی فارغ التحصیل لیسانس رشته ادبیات و مردم شناسی است تابحال دوبار ازدواج کرده است برادرش علیرضا هم بازیگر است.کتایون ریاحی در خانواده ای هنرمند بدنیا امد.
unnamed (1)

پدر وی اردشیر ریاحی پزشک ارتوپد در بیمارستان چمران شیراز و مادرش گیتی ریاحی طراح لباس و همسرش نیز یکی از سهام داران اصلی شرکت اویل ورد آمریکا است. اصالت پدر و مادرش به گیلان و شیراز بر می گردد. برادرش علیرضا ریاحی نیز بازیگر می باشد. پدر ( اردشیر ریاحی ) و مادرش ( گیتی ریاحی ) در تهران هستند.

 

از 16 سالگی کار می کرد و هم زمان درس می خواند.به شکل افتخاری در انجمن حمایت از معلولین، در یک تولیدی لباس نوزاد، معلمی حق التدریسی در آموزش و پرورش، دوره کمک های اولیه در هلال احمر و نوشتن که یار همیشگی اش بود فعال بود. به جز یادداشت ها و قصه هایی که برای خودش می نوشت، قصه نویسی برای کودکان را نیز دوست داشت این قصه ها بصورت نوار کاست و کتاب به دست کودکان می رسید.

از طریق فیلمنامه نویسی کودک وارد عالم بازیگری شد. با بازی در مجموعه تلویزیونی زیر سایه همسایه در سال 64 بود که پایش به تلویزیون و سپس با فیلم خبرچین به سینما باز شد البته این فیلم، به مشکلاتی برخورد و اکران نشد ؛ و آغاز رسمی برای حضور و بازیش در سینما با فیلم پاییزان در سال 66 اتفاق افتاد.

 

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها