{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

پایان بد سریال دراکولا مهران مدیری را مورد بازخواست قرار داد.

مهران مدیری در ۱۳۴۶ از والدین اراکی درمیدان بروجردی در سر آسیاب دولاب منطقه ای در جنوب تهران به دنیا آمد. مهران مدیری سه برادر بزرگتر از خودش و دو فرزند به نام های فرهاد و شهرزاد دارد. مهران مدیری علاوه بر اینکه در حیطه کارگردانی و بازیگری بسیار خوش درخشیده در زمینه موسیقی و خوانندگی نیز فعالیت میکند و از صدای زیبا و دلنشینی نیز برخوردار است . مهران مدیری همچنین تیتراژ برخی از سریال های خود مانند شب های برره و قهوه تلخ را نیز خودش خوانده است .

سریال دراکولا مهران مکدیری

سریال دراکولا در روز سه شنبه با 3 ساعت تاخیر منتشر شد. قسمت ۱۶ سریال کمدی در پلتفرم‌های فیلیمو و نماوا منتشر شد و به پایان رسید. سریال دراکولا که از همان ابتدا مورد انتقاد قرار گرفت، نتوانست انتظارات مخاطبان را برآورده کند و جزو سریال‌های موفق مهران مدیری محسوب شود. سریال دراکولا پایان‌بندی مناسبی نیز نداشت و قسمت پایانی سریال دراکولا کیفیتی مشابه قسمت آخر هیولا داشت.

ناموفق بودن سریال دراکولا برخلاف انتظارات

سریال «دراکولا» فصل دوم مجموعه «هیولا» بود که با شخصیت‌های جدید و قصه متفاوتی ساخته شده بود. قصه این سریال در ابتدا با تمرکز بر شخصیت «کامروا» که در پوشش یک موسسه خیریه کودکان کار مشغول پول شویی بود آغاز شد و این شخصیت به بهانه مرگ از قصه حذف شد.

سریال دراکولا

پس از حذف او از قصه، مسیر داستان تغییر کرد و بیشتر شاهد زندگی جدید «ژاله» و «الناز» در غیاب «کامروا» بودیم. در «دراکولا» بر خلاف «هیولا» خبری از شوخی‌های کنایه‌آمیز و انتقادی با مسائل روز نبود،شخصیت‌پردازی‌های ضعیفی داشت و فیلم نامه انسجام کافی را نداشت.بازی بازیگران آن نیز یکی از نقاط ضعف سریال است.

ویشکا آسایش و اندیشه فولادوند در «دراکولا» بازی اغراق شده‌ای داشتند و بازی دیگر بازیگران سریال مانند بهنام تشکر، نیما شعبان‌نژاد، گلاره عباسی و حتی مهران مدیری نیز نکته قابل توجهی نداشت. در این میان محمد بحرانی و سیما تیرانداز در مقایسه با دیگر بازیگران عملکرد بهتری داشتند.

سریال دراکولا

در قسمت‌های پایانی «دراکولا» مشخص شد مرگ «کامروا» ساختگی بوده و سروکله این شخصیت پیدا شد. ماجرای باندی که از طریق گروگان گرفتن «هوشمند» به دنبال پیدا کردن رمز‌ها و اطلاعات حساب «کامروا» بودند، گروگان گرفتن «کامروا»، «ژاله»، «الناز» و بقیه شخصیت‌ها، دستگیر شدن آن‌ها و فرار «موفق» و «کامروا» همه و همه اتفاقاتی بودند که کاملا سرسری و غیرقابل باور رخ دادند.

بخش زیادی از اتفاقات پایان قصه با استفاده از دیالوگ‌های کاراکتر‌ها روایت شد که جذابیتی نداشت و لازم بود این اتفاقات در سریال به تصویر کشیده شود. در نهایت با چند اتفاق غیرطبیعی و غیرمنطقی سروته ماجرا‌های سریال به‌هم آمد و «دراکولا» به پایان رسید.

پایان‌بندی ضعیف تنها مختص سریال «دراکولا» نیست و پیش از این فصل اول آن یعنی «هیولا» نیز در وضعیت مشابهی به پایان رسیده بود. این مجموعه که در مقایسه با «دراکولا» سریال موفق‌تری بود، پایانی شتاب‌زده و عجولانه داشت.

سریال دراکولا

اتفاقاتی مانند گروگان گرفتن خانواده «هوشنگ» توسط «کامروا»، نجات آن‌ها به کمک فرزندان «هوشنگ»، دستگیری او و «کامروا» که اتفاقا بی‌شباهت به اتفاقات پایانی «دراکولا» نیستند، در سریال «هیولا» هم کاملا ساده و غیرمنطقی رخ دادند و در نهایت پایان خوبی را برای این مجموعه رقم نزدند.

پروژه‌های همزمان مهران مدیری

مرور آخرین فعالیت‌های مهران مدیری نشان می‌دهد او زمان کافی برای وسواس به خرج دادن در ساخت «دراکولا» و سخت‌گیری به منظور کیفیت آن نداشته است. او در مرحله پیش‌تولید سریال و اوایل تصویربرداری آن مشغول بازی در فیلم «خائن‌کشی» اثر مسعود کیمیایی بود. مهران مدیری در ماه‌های گذشته مشغول بازی در سریال «خاتون» اثر تینا پاکروان و تولید مسابقه «دورهمی» نیز بوده است.

او هم اکنون درگیر تولید «دورهمی» است و تصویربرداری «دراکولا» به تازگی به پایان رسیده. همزمانی این پروژه‌ها با یکدیگر کار مهران مدیری را سخت کرده و طبیعتا روی کیفیت کارش تاثیرگذار بوده است.

 

آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها