{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

خواب‌آلودگی بازیکنان دغدغه بزرگ سران و مربیان کاشیما آنتلرز مقابل پرسپولیس در بازی برگشت است

مهمترین مشکل و دردسر بازیکنان کاشیما
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

فینال این فصل لیگ قهرمانان آسیا در حالی برگزار می‌شود که برای طرفداران پرسپولیس تماشای این بازی بزرگ و سرنوشت‌ساز تاریخ تیم محبوب‌شان قصه جالبی دارد. جدالی که امید می‌رود اولین جام قهرمانی پرسپولیس در لیگ قهرمانان را به ارمغان بیاورد از ساعات صبحگاهی شنبه گذشته استرس و هیجان را به دل طرفداران انداخت و قرار است تا ساعات پایانی شنبه آینده نیز طول بکشد، چون سران باشگاه ساعت بازی برگشت را طوری تنظیم کردند که تکلیف قهرمان آسیا درست مثل قهرمان اروپا شب هنگام مشخص خواهد شد.

این تصمیم، اما برای ژاپنی‌ها به دردسری بزرگ تبدیل شد، چون انتخاب این ساعت با توجه به اختلاف زمانی حاکم در غرب و شرق قاره باعث شد تا سامورایی‌ها برای دیدن تکلیف تیم محبوب‌شان تا ساعات اولیه بامداد بیدار بمانند.

برانکو و شاگردانش در بازی رفت مجبور بودند در ساعات اولیه صبح به وقت تهران یعنی از ساعت ۹:۳۰ به مصاف کاشیما بروند، اتفاقی که بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند افت بدنی فاحش این تیم در نیمه دوم و ازهم پاشیدن نظم تدافعی این تیم مقابل مهاجمان ژاپنی به خاطر همان قانون «جت لگ» در تطبیق بدنی و زمان حاکم بر بازی بود، واقعیتی که در بازی برگشت با شدتی بیشتر گریبان کاشیما را خواهد گرفت، چون این تیم در آزادی درست لحظه‌ای بازی را آغاز خواهد کرد که در ژاپن همه به خواب شبانه فرو می‌روند!

بازی برگشت به وقت تهران ساعت ۱۸:۳۰ آغاز می‌شود که به وقت ژاپن ۳۰ دقیقه بامداد خواهد بود. نیمه دوم فینال برگشت درست در ساعات اولیه بامداد این کشور سوت می‌خورد تا همین موضوع به سوژه‌ای جنجالی تبدیل شود.

ایجی کاناتی، کارشناس مشهور جی‌لیگ و فوتبال ژاپن بعد از بازی رفت با تمجید از نمایش خوب آنتلرز و مهاجمان این تیم برای ساختار از هم گسسته دفاعی پرسپولیس ایران به نکته‌ای در توئیت خود اشاره کرد که مورد توجه سایر رسانه‌های این کشور قرار گرفت.

کاناتی نوشت: «برد ۲ بر صفر در خانه اندوخته خوبی بود تا کاشیما با خیالی آسوده به تهران برود، اما با این حال دردسر‌های این جدال همچنان بر قوت خود باقی است، چون گو اویوا و زیکو سرمربی و مدیرفنی کاشیما باید فکری به حال خواب‌آلودگی بازیکنان این تیم در بازی برگشت بکنند، چون بازیکنان عادت ندارند در چنین تایم زمانی به میدان بروند! در ساعاتی که آن‌ها عادت دارند در رختخواب باشند شنبه شب بازی در چمن سبز آزادی را تجربه خواهند کرد و این همان دردسر بزرگی است که طرفداران و مربیان تیم از آن دلهره دارند».

ژاپن تایمز خبرگزاری معتبر سرزمین آفتاب تابان، اما به شکل دیگری موضوع مهم و حیاتی «جت لگ» در بازی برگشت را مورد بررسی قرار داد. این سایت ژاپنی با اشاره به اینکه سران کاشیما باید رفتاری شبیه به رفتار یک سال پیش سران اوراواردز در سفر به ریاض برای رویارویی با الهلال در دستور کار قرار دهند، اضافه شدن مشاور تغذیه به کاروان این تیم در سفر به تهران را امری ضروری قلمداد کرد، چون حضور این مشاور می‌تواند به حل مشکل تطبیق ساعت زمانی با قوای جسمانی و روانی بازیکنان کمک کند. ژاپن تایمز در گزارش خود نوشت: «خواب‌آلودگی بازیکنان دغدغه بزرگ سران و مربیان آنتلرز مقابل پرسپولیس در بازی برگشت است.

البته این برای اولین بار نیست این مشکلات گریبان باشگاه‌ها و تیم‌های ملی ژاپن را می‌گیرد، اما با این وجود فرصت اندک برای تطبیق شرایط زمانی می‌تواند ضربه مهلکی به کاشیما در تهران بزند به خصوص در نیمه دوم بازی که بیشتر مردم ژاپن در خوابی عمیق هستند!»

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون