{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

تقریبا همه سوت‌های داور در جدال پرسپولیس و ذوب‌آهن، با واکنشِ منفی کادر فنی پرسپولیس مواجه شد. برانکو و دستیارها پیش از این نیز به عملکرد داوران دیدارهای لیگ برتر معترض شده بودند، اما این بار این اعتراض‌ها از قابِ همیشگی خارج شد و شکلی افراطی به‌خود گرفت.


سریع و خشن مثل برانکو
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

تقریبا همه سوت‌های داور در جدال پرسپولیس و ذوب‌آهن، با واکنشِ منفی کادر فنی پرسپولیس مواجه شد. برانکو و دستیارها پیش از این نیز به عملکرد داوران دیدارهای لیگ برتر معترض شده بودند، اما این بار این اعتراض‌ها از قابِ همیشگی خارج شد و شکلی افراطی به‌خود گرفت. واکنش نیمکت پرسپولیس به تصمیم‌های سیدعلی، عملا وضعیت مسابقه را نیز تغییر داد و بازیکنان این تیم را به‌شدت عصبانی کرد. این رفتار، به درون زمین تزریق شد تا سرخپوشان نیز بر سر هر توپ ساده به بحث و جدل با داور مسابقه مشغول شوند.

بعد از ماجراهای دیدار رفت با کاشیماآنتلرز و اخراج غیرمسئولانه سیامک نعمتی از زمین، تصور می‌شد پروفسور به‌دنبال راهی برای اصلاح این روند باشد اما حالا به‌نظر می‌رسد که این مربی با صحبت‌های تندش علیه داورها، عملا به ستاره‌های پرسپولیس چراغ سبز نشان داده تا به هر راهی برای زیر سؤال‌بردن سوت‌های داور تکیه کنند. آنها حتی بعد از سوت پایان هم داور را به حال خودش رها نمی‌کنند و نتیجه این اتفاق، کارت‌های زردی است که تیم را در آینده با مشکل روبه‌رو خواهد کرد.تا آخرین دقایق نیمه اول مسابقه پرسپولیس و ذوب‌آهن، خبری از کارت‌های زرد نبود و داور ترجیح می‌‌داد روی هر صحنه به تذکر بسنده کند، اما امید عالیشاه بالاخره در دقیقه ۴۴ نخستین اخطار را دریافت کرد. دلیل نشان داده‌شدن این کارت زرد به مرد شماره ۲پرسپولیس، نه خطای او در میانه میدان، بلکه اعتراض تکراری او به داور مسابقه بود؛ عالیشاه به همین سادگی با اخطار روبه‌رو شد. اما ماجرای عجیب‌تر، ثانیه‌های بعد به وقوع پیوست؛ جایی که علی علیپور بعد از سوت پایان داور، به سمت او رفت و با اعتراض به تصمیمی مربوط به اواسط نیمه، مثل آب خوردن کارت زرد گرفت و کمال کامیابی‌نیا با بی‌احتیاطی‌اش، اواسط نیمه دوم کارت زرد سوم پرسپولیسی‌ها در این جدال را دریافت کرد.

کمال به‌تازگی یک جلسه محرومیت را پشت سر گذاشته، اما اگر این محرومیت در دیدار با ماشین‌سازی اتفاق نیفتاده بود، حالا او به راحتی دیدار فوق‌العاده حساس تیمش در برابر سپاهان را از دست می‌داد. آخرین اخطار تیم برانکو در این جدال نیز سهم علیرضا بیرانوند شد که به‌دلیل اتلاف وقت، در مقابل چشم‌های این دروازه‌بان قرار گرفت. در شرایطی که پرسپولیس در هفته‌های پایانی نیم‌فصل با بحران بازیکن روبه‌رو شده و به همه نفرات تیمش نیاز دارد، بازیکنان این تیم با   بی‌مسئولیتی تمام خود را در معرض باران کارت‌های داور قرار می‌دهند و حقیقت آن است که هیچ‌کدام از این اعتراض‌ها تا امروز، منجر به تغییر یکی از تصمیم‌های داوران لیگ برتر نشده است! 

آرامش برانکو در سخت‌ترین روزهای پرسپولیس، شاید اصلی‌ترین دلیل اوج‌گیری این باشگاه در فوتبال ایران بود. پروفسور به‌جای مصاحبه‌های تند و اعتراض به داور در کنار زمین، تنها روی تیمش تمرکز داشت و به کمک همین تمرکز، توانست یک مجموعه بحران‌زده را به بلندترین قله‌‌های ممکن نزدیک کند و با پرسپولیس نتایجی درخشان به‌دست آورد. اما شرایط فوتبال ایران ظاهرا روی مرد کروات نیز تأثیر گذاشته است تا او در عصبانی‌ترین نمایی که تا امروز از خودش بروز داده، گلایه‌ از داوری را به‌عنوان فرمولی برای موفقیت درنظر بگیرد. این مربی در سال‌های هدایت تیم ملی به شکل افراط‌آمیزی آرام بود و سپس در بازگشت به فوتبال ایران برای هدایت پرسپولیس، به تعادل رسید. حالا برهم زدن این تعادل و دل بستن به تئوری توطئه علیه پرسپولیس، برای آینده قرمزها خوشایند نخواهد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون