{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

عبور فروش کل «مغزهای کوچک زنگ زده» از مرز ۱۲ میلیارد تومان و صدرنشینی این فیلم در جدول هفتگی، فروش متوسط «پاستاریونی» تازه به نمایش درآمده و افت گیشه اکثر قریب به اتفاق فیلم های روی پرده از جمله اتفاقات مهم هفته اخیر جدول فروش محسوب می شود.

 هفته کم رمق فیلم ها با گیشه پایین تکمیل شد
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

از دیروز نیز چهار فیلم جدید در گروه های مختلف روی پرده رفته اند.

«کلمبوس» (هاتف علیمردانی)، «بمب؛ یک عاشقانه» (پیمان معادی)، «اسکی باز» (فریدون نجفی) و «میلیونر شو» (مصطفی احمدی) فیلم هایی هستند که از دیروز در سینماهای سراسر کشور به نمایش عمومی در آمدند. در این میان «اسکی باز» به گفته سخنگوی شورای صنفی نمایش قرار است تنها در برنامه صبح دانش‌آموزی اکران شود.

با اکران این چهار فیلم جدید، تعداد آثار روی پرده به ۱۷ فیلم می رسد. به جز این ۱۷ فیلم، «هزارپا» ساخته ابوالحسن داودی نیز پس از ۱۳۵ روز نمایش همچنان در سه سینمای تهران و ۱۵ سینمای شهرستان ها نمایش دارد. نکته جالب تر اینکه در این وانفسای کمبود سالن و رقابت فیلمسازان برای اکران فیلم ها، از هفته آینده نیز قرار است دو فیلم «مارموز» (کمال تبریزی) و «بی نامی» (علیرضا صمدی) روی پرده روند. حال با این وضع پیش آمده برای اکران، مسوولان سازمان سینمایی همچنان دلایل اکران این حجم فیلم را اعلام نکرده و پاسخ روشنی نسبت به این وضعیت ارائه نمی دهند و گویا روزه سکوت اختیار کرده اند.

مسئله ترافیک اکران فیلم ها در نیمه دوم سال اتفاقی نیست که طی یکی – دو سال گذشته به وجود آمده باشد. در واقع این معضل در سال های اخیر ضرر و زیان های بسیاری به سرمایه صاحبان فیلم ها وارد کرده است. با این حال تا زمانی که از سوی وزارت ارشاد و سازمان سینمایی عزم جدی برای برخورد با تصمیم گیران مسئله ترافیک اکران فیلم ها وجود نداشته باشد گویا این روال تمام ناشدنی است و در این میان همچنان برخی می خواهند چشم های خود را روی واقعیت ببندند و منکر وجود «مافیای اکران» شوند.

در جدول فروش هفتگی در نهایت تعجب فیلم سینمایی «مغزهای کوچک زنگ زده» با ورود به هفته دهم نمایش خود و با افت گیشه عجیب «خانم یایا» به صدر پرفروش ترین های هفته رسید. جالب تر اینکه ساخته جدید فروش ساخته جدید هومن سیدی ظرف چند روز گذشته از مرز ۱۲ میلیارد تومان هم عبور کرد تا این فیلم برای رسیدن به عنوان پرفروش ترین فیلم اجتماعی سال ۹۷ با رتبه اول این عنوان یعنی «لاتاری» فاصله چندانی نداشته باشد.

«مغزها…» در حال حاضر ۲۸ سینما در تهران و ۳۸ سینما در شهرستان ها دارد.

رتبه دوم جدول فروش هفتگی باز هم به یک فیلم اجتماعی دیگر اختصاص دارد. «آستیگمات» در دومین هفته از نمایش خود با گیشه ۴۷۱ میلیون تومانی اش حالا از رتبه پنجم به رتبه دوم پرفروش ترین ها رسیده است. تعداد سالن های ساخته مجیدرضا مصطفوی مقداری افزایش داشته و این فیلم هم اکنون در کشور ۸۰ سینما در اختیار دارد. مجموع گیشه «آستیگمات» در آستانه یک میلیاردی شدن است.

قرارداد «آستیگمات» در گروه سینمایی «باغ کتاب» سه هفته است و آنطور که سخنگوی شورای صنفی نمایش اعلام کرده از چهارشنبه هفته آینده فیلم «مارموز» در این گروه روی پرده خواهد رفت.

افت فروش «خانم یایا» به صورت عجیبی ادامه دارد به طوری که این فیلم نسبت به هفته قبل خود حدود ۳۰۰ میلیون کمتر فروخت. ساخته جدید عبدالرضا کاهانی باز هم چندین سینمای خود را از دست داده و هم اکنون با ۲۴ سینما در تهران و ۴۲ سینما در شهرهای مختلف به نمایش خود ادامه می دهد. مجموع فروش «خانم یایا» پس از ۲۵ روز اکران مبلغی حدود دو میلیارد و ۸۴۳ میلیون تومان است.

در گروه سینمایی «ایران» که هم اکنون فیلم «خانم یایا» در آن در حال اکران است فیلم سینمایی «بی نامی» در نوبت نمایش قرار دارد. فیلمی که قرار است از هفته آینده روی پرده رود.

«پیشونی سفید ۲» با ورود به هفته هشتم اکران افت فروش فاحشی داشت ولی همچنان مانند هفته قبل در رتبه چهارم جدول هفتگی قرار دارد. ساخته سیدجواد هاشمی چند سینمای خود را از دست داده ولی همچنان ۱۰۴ سینما نمایش این فیلم را برعهده دارند. این فیلم کودک و نوجوان در مجموع سینماهای تهران و شهرستان ها حدود سه میلیارد و ۳۸۸ میلیون تومان فروخته است.

«پیشونی سفید ۲» از امروز سینمای سرگروهش، زندگی را در اختیار «میلیونر میامی» قرار می دهد.

«لازانیا» نیز مانند «پیشونی سفید ۲» با افت فروش روبرو شد. ساخته جدید حسین قناعت که ۵۹ روز از اکرانش می گذرد این روزها ۱۹ سینما در تهران و ۵۱ سینما در شهرستان ها دارد. فروش کل این فیلم از مرز چهار میلیارد تومان هم عبور کرد. میزان دقیق گیشه این فیلم چهار میلیارد و ۱۴۶ میلیون تومان است.

«لس آنجلس – تهران» وارد هفته هشتم اکران خود شده و فروش هفتگی آن هفته به هفته رو به کاهش می رود. این فیلم باز هم چند سینمای دیگر خود را از دست داد. هم اکنون ۱۸ سینما در پایتخت و ۳۷ سینما در شهرستان ها نمایش این فیلم را برعهده دارند. فروش کل «لس آنجلس…» به مبلغی حدود هفت میلیارد و ۴۴۹ میلیون تومان رسیده است. این فیلم از امروز سینمای سرگروهش، کورش را از دست می دهد و به جای آن فیلم «کلمبوس» در این گروه روی پرده می رود.

«وای آمپول» با شرایطی مشابه با «آستیگمات» از امروز و پس از سه هفته اکران، سینمای ماندانا را به عنوان سینمای سرگروه در اختیار فیلم «بمب؛ یک عاشقانه» قرار می دهد.

«وای آمپول» در هفته ای که گذشت با افت فروش جزئی مواجه شد. در حال حاضر ۳۳ سینما در تهران و ۴۹ سینما در شهرستان ها نمایش این فیلم کودک و نوجوان را برعهده دارند. فروش کل این فیلم به گفته پخش کننده اش حدود ۸۴۰ میلیون تومان است.

«پاستاریونی» تازه به نمایش درآمده به گفته پخش کننده اش در عرض یک هفته حدود ۲۰۱ میلیون تومان فروش داشت و در رتبه هشتم جدول هفتگی قرار گرفت. ساخته جدید سهیل موفق هم اکنون ۳۵ سینما در تهران دارد و به تازگی نیز در ۴۸ سینمای شهرهای مختلف به نمایش درآمده است.

«هشتگ» به روزهای پایانی اکران خود رسیده و در حال حاضر بخش عمده سینماهای این فیلم در شهرستان ها قرار دارد. ساخته رحیم بهبودی فر هم اکنون ۴۹ سینما در اختیار دارد و پس از ۶۶ روز نمایش در مجموع حدود سه میلیارد و ۷۶۴ میلیون تومان نیز فروش داشته است.

«سرو زیر آب» در پایان هفته دوم اکران افزایش فروش بسیار جزئی داشت ولی با این حال همچنان در رتبه های پایین جدول فروش هفتگی قرار دارد. ساخته جدید محمدعلی باشه آهنگر با ۲۸ سینما در تهران و ۴۶ سینما در شهرستان ها در مجموع حدود ۲۸۰ میلیون تومان فروش داشته است.

پس از «سرو زیر آب» و با اختلاف بسیار کم فیلم «گرگ بازی» قرار دارد که از هفته گذشته سینمای سرگروهش را از دست داده و حالا با افت فروش فراوانی مواجه شده است. ساخته عباس نظام دوست این روزها در تهران و شهرستان ها به ترتیب ۱۴ و ۱۷ سینما در اختیار دارد و مجموع گیشه اش پس از ۳۸ روز اکران حدود یک میلیارد و ۳۱۳ میلیون تومان است.

«هزارپا» همانطور که در ابتدای متن اشاره شد پس از ۱۳۵ روز نمایش همچنان با ۱۸ سینما به اکران خود ادامه می دهد. ساخته ابوالحسن داودی در هفته ای که گذشت در این سالن ها ۱۱۴ میلیون تومان فروخت تا مجموع گیشه اش در سایت سینما تیکت به رقمی حدود ۳۷ میلیارد و ۶۶۲ میلیون تومان برسد.

«عرق سرد» پس از ۶۶ روز نمایش در حال حاضر شش سینما در تهران و ۱۱ سینما در شهرهای مختلف دارد. ساخته سهیل بیرقی در مجموع تهران و شهرستان ها حدود دو میلیارد و ۱۶۹ میلیون تومان فروخته است.

«در مسیر باران» وارد هفته ششم اکرانش شده و در مجموع ۱۰ سینما در کشور دارد. فروش کل این انیمیشن به گفته پخش کننده اش حدود ۹۶ میلیون تومان است.

«تنگه ابوقریب» ۱۱۱ روز از اکرانش می گذرد و هم اکنون در تهران به صورت تک سانس در پردیس ملت و سینما عصر جدید نمایش دارد. ساخته بهرام توکلی به جز پایتخت در چهار سینمای شهرهای مختلف نیز در حال نمایش است. این فیلم در مجموع سینماهای تهران و شهرستان ها حدود پنج میلیارد و ۶۳۴ میلیون تومان فروش داشته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون