{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

پیرو انتشار استوری‌های روز گذشته بهداد سلیمی و سپس پاسخ تند فوتبالیست‌های تیم ملی به قهرمان وزنه برداری المپیک کشورمان با بهداد تماس گرفتیم.


چرا سلیمی جواب بیانیه مشترک ملی‌پوشان را نداد؟
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

بهداد سلیمی تحت هیچ شرایطی حاضر به صحبت در این ارتباط نشد، اما وقتی با یکی از دوستانش در تیم ملی وزنه برداری تماس گرفتیم دلیل این سکوتش را با روزنامه خبرورزشی در میان گذاشت. دوست بهداد گفت: «دلیل سکوت بهداد این نیست که پاسخی برای اعضای تیم ملی فوتبال نداشته باشد بلکه دلیل او تنها ماندنش در این ماجراست. توقع داشت ورزشکارانی که در این مدت در ارتباط با تبعیض‌های صورت گرفته در کل ورزش مملکت بین فوتبال و منهای فوتبال به او گله می‌کردند پشت او درآمده و آن‌ها هم در حمایت از بهداد پیام و پست منتشر می‌کردند ولی بهداد در این ماجرا تنها ماند. هر چند که خودش می‌گوید می‌تواند به تنهایی از پس همه مخالفانش بربیاید».

این فرد نزدیک به بهداد به خبرورزشی گفت: «او نمی‌گوید برای فوتبال هزینه نشود، اما اگر قرار است برای ورزش قهرمانی هزینه کنند بدون تبعیض این کار را انجام بدهند. چرا هنوز عرق بازیکنان تیم ملی خشک نشده ۱۲ میلیارد تومان (یک میلیون دلار) پاداش بین اعضای تیم ملی که دست خالی به تهران برگشتند تقسیم کردند ولی با گذشت ۶ ماه از بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی ۲۰۱۹ جاکارتا هنوز جوایز مدال‌آوران آن مسابقات به بچه‌های رشته‌های مختلف پرداخت نشده است؟»

دوست صمیمی بهداد می‌گفت: «در سال ۲۰۱۲ و المپیک لندن که تیم وزنه برداری انگلیس بدون مدال حتی بین ۱۰ تیم برتر المپیک هم قرار نگرفت وزارت ورزش آن کشور با کاهش چشمگیر بودجه وزنه برداری از کمیته المپیک‌شان خواست بودجه وزنه برداری فدراسیون‌شان را به فدراسیون‌های مدال‌آور تزریق کنند».

این فرد در این باره که بازیکنان تیم ملی گفته‌اند اگر بهداد ناراحت است که چرا آن‌ها پاداش بدون جام دریافت کرده‌اند وقتی خودش در المپیک ۲۰۱۶ ریو پس از حذف، جایزه‌ای معادل طلا دریافت کرده است، گفت: «اتفاقاً بزرگترین افتخار بهداد سلیمی این است که در همان المپیک رکورد یک‌ضرب المپیک را جابه‌جا و به نام ایران ثبت کرد. او کاری به این ندارد که برای فوتبال هزینه شود یا نشود حرف بهداد این است که پول ورزش ایران را صرف یک رشته نکنند».

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون