{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

سرمربی استقلال مدت هاست که به ترکیب اصلی خود دست پیدا کرده است و در بازی با پرسپولیس در هفته بیست و سوم لیگ برتر هم قصد ندارد تغییرات زیادی در تیم خود ایجاد کند.

ترکیب استقلال برای دربی لو رفت !
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

مهمترین نقدی که در هفته‌های ابتدایی لیگ برتر به وینفرد شفر می‌شد تغییرات زیاد در ترکیب تیمش بود، تغییراتی که باعث می‌شد آبی ها از ثبات دور شوند و بازیکنان با هم به هماهنگی کامل نرسند. با این حال شفر با شروع نیم فصل دوم ترکیب تیمش را به طور کامل شناخته است و کمتر تغییری در ترکیب تیمش ایجاد می کند، موضوعی که باعث شده این تیم به ثبات برسد و نتایج خوب آبی‌ها در نیم فصل دوم بیش از هر وقت دیگری نمایان شده است. با این شرایط و با توجه به اینکه استقلال در هفته های گذشته نتایج بسیار خوبی کسب کرده است بعید است شفر در بازی با پرسپولیس هم تغییرات زیادی در تیمش ایجاد کند و احتمالا آبی‌ها با ترکیبی که در بازی های قبلی موفق شده اند حریفان خود را شکست دهند برابر این تیم به میدان می‌روند.

رحمتی-حسینی؛ جدال تجربه و جوانی

وینفرد شفر سرمربی استقلال برای خط دروازه خود در بازی با پرسپولیس دو دروازه‌بان بسیار آماده را در اختیار دارد، ٢ دروازه بانی که خصوصیات متفاوتی با هم دارند اما هر دو با کیفیت هستند و می‌توانند نمایش خوبی در درون دروازه آبی ها داشته باشند. البته در این بین گفته می شود که شانس رحمتی برای قرار گرفتن در درون دروازه بیشتر از حسینی است چرا که شفر ترجیح می‌دهد از دروازه بانی استفاده کند که تجربه بالاتری دارد و کمتر در موقعیت های مختلف بازی با پرسپولیس دچار استرس شود.

رقابت سه بازیکن برای دو پست دفاع وسط استقلال در پست دفاع وسط سه بازیکن بسیار آماده دارد که شاید نیمکت نشین کردن هر کدام از آنها کار بسیار سختی برای سرمربی این تیم باشد. از یک طرف محمد دانشگر بعد از پشت سر گذاشتن هفته های ابتدایی فصل حالا هم در دفاع و هم در حمله یک مهره موثر است و میل زیاد او به هجوم باعث می‌شود این بازیکن در هر بازی چندین موقعیت گل برای خودش ایجاد کند. اما پژمان منتظری به عنوان با تجربه ترین مدافع استقلال بعد از جام ملتها در فرم ایده‌آل قرار دارد و بعید از شفر بتواند راحت از نام او عبور کند. روزبه چشمی هم بازیکنی است که بعد از بازگشت علی کریمی به ترکیب استقلال دوباره به پست دفاع وسط برگشته و آنقدر با کیفیت است که سرمربی استقلال نتواند نام او را به راحتی از ترکیب ۱۱ نفره برای بازی با پرسپولیس خط بزند.

آنچه مسلم است در تمام ۶ روز باقیمانده تا بازی با پرسپولیس این سه نفر رقابت فشرده خواهند داشت تا بتوانند نظر شکل را برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی جلب کنند.

وریا غفوری مهره بدون جانشین شفر در پست دفاع راست

شاید تنها پستی که شفر کوچکترین تردیدی برای آن نداشته باشد پست دفاع راست است، پستی که از ابتدای فصل به نام وریا غفوری سند خورده است و وینفرد شفر هرگز نمی خواهد در این پست تغییری ایجاد کند. وریا غفوری در بازی با پرسپولیس هم در پست دفاع راست بازی می‌کند و تلاش می‌کند در این بازی هم مثل بازی برگشت فصل گذشته بتواند در کنار موفقیت در کارهای دفاعی در هجوم هم موفق باشد و قطعا نیم نگاهی هم به گل زدن خواهد داشت.

جنگ خونین برای پست دفاع چپ

سه بازیکن استقلال برای قرار گرفتن در پست دفاع چپ رقابت فشرده ای با هم خواهند داشت. امید نورافکن شاید نزدیک ترین نفر به ترکیب اصلی استقلال باشد اما چون او هم اکنون در اردوی تیم امید است و از هفتم فروردین به تمرینات استقلال اضافه می شود ممکن است شفر ترجیح بدهد از این بازیکن در بازی با پرسپولیس استفاده نکند تا شانس برای میلاد زکی پور و آرمین سهرابیان برای قرار گرفتن در بین یازده نفر اصلی آبی ها بیشتر شود.

در این بین میلاد زکی‌پور مدتی است جای خود را در ترکیب ثابت استقلال پیدا کرده اما آرمین سهرابیان هم تلاش می کند تا روز بازی با پرسپولیس نظر مثبت شفر را جلب کند و این بازیکن بتواند در ترکیب ۱۱ نفره آبی‌ها در حساس‌ترین بازی فصل به میدان برود.

باقری کریمی زوج تغییرناپذیر هافبک دفاعی استقلال

سرمربی استقلال تصمیم قطعی خود را برای پست هافبک دفاعی خود در بازی با پرسپولیس گرفته است و بسیار بعید است دست به ترکیب زوج علی کریمی و فرشید باقری بزند.

فرشید باقری و علی کریمی زوجی هستند که از هفته های پایانی نیم فصل اول لیگ برتر کنار هم بازی کرده اند و در این مدت آنقدر خوب بوده اند که شفر هرگز تا مجبور نشود دست به زوج آنها نمی زند.

این زوج در بازی با پرسپولیس هم کنار هم بازی خواهند کرد و باید تلاش کنند خط آتش پرسپولیس را از جلوی خط دفاع خودی مهار کنند تا کمترین موقعیت به سمت دروازه استقلال ایجاد شود.

مربع تهاجمی استقلال با یک علامت سوال بزرگ

وینفرد شفر سرمربی استقلال در بازی های اخیر خود ترجیح داده از مربع فرشید اسماعیلی، پاتوسی، ایسما و منشا در خط آتش خود استفاده کند، ۴ بازیکنی که هر کدام با خصوصیات متفاوت نقش مهمی در پیروزی های استقلال و روند خوب تهاجمی این تیم داشته اند.

در این ترکیب فرشید اسماعیلی به عنوان وینگر راست، ایسما به عنوان وینگر چپ، پاتوسی به عنوان هافبک پشت مهاجم و منشا به عنوان مهاجم هدف به میدان می روند و و این ترکیب باعث شده استقلال در نیم فصل دوم خود را به عنوان بهترین خط حمله لیگ برتر معرفی کند.

به این ترتیب به نظر این ۴ بازیکن ترکیب قطعی شفر برای بازی با پرسپولیس خواهند بود مگر اینکه او بخواهد ایسما را در این بازی حساس نیمکت‌نشین کند تا اللهیار جوان که به تازگی از بند مصدومیت رها شده از ابتدا در ترکیب آبی ها به میدان برود، اتفاقی که البته با توجه به جوانی صیادمنش کمی بعید خواهد بود و احتمالا این بازیکن در کنار بازیکنانی مثل داریوش شجاعیان و مرتضی تبریزی در نیمه دوم فرصت پیدا خواهند کرد تا در ترکیب آبی‌ها به میدان بروند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون