{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

پیشکسوت فوتبال کشورمان گفـت: کارلوس کی روش در طول ۸ سال هدایت تیم ملی فوتبال کشورمان فوتبال ایرانی را از این تیم دور کرده بود.

اتهام جدید کی‌روش!
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

مرتضی فنونی زاده که از پیشکسوتان نام آشنای فوتبال کشورمان است که سابقه‌ی حضور در تیم های راه آهن، پرسپولیس و شاهین تهران را دارد. درباره وضعیت این روز های فوتبال ایران با او به گفت و گو پرداختیم که در ادامه می خوانید.

فنونی زاده در اولین اظهار نظر خود درباره با وضعیت این روز های سرخابی های پایتخت گفت: تیم های استقلال و پرسپولیس در این دوره از لیگ برتر فوتبال کشورمان وضعیت خوبی دارند و توانسته اند نتایج بسیار خوبی را کسب کنند و به دنبال این روند نتیجه گیریشان شاهد لیگی جذاب و پویا بوده ایم.

خصوصی سازی تنها قیمت تیم ها را مشخص کرد

فنونی زاده افزود: بحث خصوصی سازی باشگاه های استقلال و پرسپولیس که مدت ها در حال پیگیری است تنها سبب آن شده تا قیمت ۲ تیم مشخص شود که چند سال پیش هم این کار را انجام داده بودند. از همان زمان مشتری های بسیاری برای این تیم ها وجود داشت اما واگذار نشدند و حتی به یاد دارم که زمانی فردی برای خرید تیم پرسپولیس با چکی هزار میلیارد تومانی سر میز مذاکره نشسته بود.

سرخابی ها باید به پیشکسوت ها داده شوند

پیشکسوت فوتبال کشورمان بیان کرد: سرخابی ها برای پیشکسوتان ۲ تیم است چراکه آن ها بوده اند که در طول سالیان اخیر با خون دل هایی که خورده اند توانسته اند سرخابی های پایتخت را همچنان نگه دارند.وزارت ورزش و جوانان نیز باید این ۲ تیم را واگذار کند و در صدر تمامی پیشنهادات باید به پیشنهاد های پیشکسوتان توجه شود. در گذشته اما شاهد آن بودیم، تیم هایی که  به افراد شناخته نشده واگذار شده بودند چه بلایی بر سرشان آمد و دیگر پس از واکذاری نام و نشانی برایشان باقی نماند.

زنوزی هم  ۲ سال دیگر تیمش را رها می کند

فنونی زاده در پایان صحبت هایش درباره خصوصی سازی تیم های لیگ برتری گفت: در حال حاضر تنها شاهد ۲ باشگاه خصوصی با مالکیت زنوزی هستیم و می دانم اگر از او حمایت نشود باید تا ۲ سال دیگر عطای تیم هایش را به لقایش ببخشد و هر ۲ تیم ماشین سازی وتراکتورسازی تبریز را رها کند.

کی روش هشت سال فوتبال ایرانی را از تیم ملی دور کرد

فنونی زاده در رابطه با فعالیت فوتبال ایران در سال ۱۳۹۷ گفت: مهمترین افتخار کسب شده فوتبال ایران در سال گذشته این است که پرسپولیس توانست به فینال مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ راه یابد که در جای خود افتخار بسیار بزرگی است. اما در تیم ملی فوتبال کشورمان، کارلوس کی روش در طول ۸ سال فعالیتش چنان کاری با تیم ملی کرد که فوتبال ایرانی در آن هیچگاه مشاهده نشد. ما با بازیکنان بسیار جوان و دارای انرژی و استعداد فراوان پا به مسابقات گذاشتیم، اما او تاکتیک دفاعی را انتخاب کرد.

مقابل آرژانتین تدافعی ، مقابل تیم های دسته ی سه جهان هم تدافعی

پیشکسوت فوتبال کشورمان افزود: نمی دانم کی روش چه طرز فکری داشت که مقابل آرژانتین تدافعی بازی می کرد و مقابل تیم های دسته سوم جهان در رقابت های آسیایی هم از همان تاکتیک استفاده می کرد. با این حال برای سرمربی آینده تیم ملی فوتبال کشورمان آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم روزی برسد که فردی بومی هدایت این تیم را اداره کند تا روزی برسد که روی سکوی افتخار آفرینی ایران و جهان بایستیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون