{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

به بررسی گزینه‌های استقلال برای جانشینی وریا غفوری در دفاع راست می‌پردازیم.

جانشینان “وریا غفوری” در دربی حساس پایتخت !
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

مشخص شد وریا غفوری به دیدار حساس استقلال و پرسپولیس در قالب دربی ۸۹ نخواهد رسید تا بزرگترین غایب این میدان باشد.

بر اساس اطلاعاتی که نزدیکان باشگاه استقلال اعلام کرده اند ، گزینه های زیر می توانند جانشین احتمالی وریا غفوری در یکی از دو پست هافبک راست و یا دفاع راست باشند !

۱- پژمان منتظری

محتمل ترین گزینه برای بازی در پست دفاع راست پژمان منتظری خواهد بود. کاپیتان دوم استقلال پیش از این نیز در بازی های حساس استقلال نظیر الدحیل، در این پست به کار گرفته شده است. بدین ترتیب روزبه چشمی زوج محمد دانشگر در قلب خط دفاعی خواهد شد تا ترکیب مثلث خط میانی استقلال با زوج علی کریمی و فرشید باقری در هافبک تدافعی و پاتوسی به عنوان هافبک طراح نیز دست نخورده باقی بماند.

۲- فرشاد محمدی‌مهر

با توجه به این‌که شفر در بسیاری از بازی های این فصل به این بازیکن جوان اعتماد نکرده، کمی به نظر می‌رسد در این بازی بزرگ به او اعتماد شود. اما در صورتی که سرمربی آلمانی استقلال قصد ریسک در این پست داشته باشد، پژمان منتظری به قلب خط دفاعی منتقل خواهد شد تا از بین چشمی و دانشگر یکی در کنار او بازی کند.

۳- محمد دانشگر

در چند دقیقه انتهایی بازی با العین محمد دانشگر نیز حضور در پست دفاع راست استقلال را تجربه کرد تا او هم به عنوان یک گزینه برای این پست استقلال در دربی ۸۹ مطرح باشد. در این صورت چشمی و منتظری در قلب خط دفاع استقلال به انجام وظیفه خواهند پرداخت.

پیش از این وینفرد شفر بارها در پست هافبک راست از وریا استفاده کرده بود. در این صورت با از دست دادن این ستاره، شفر چه گزینه هایی برای بازی در بال رسال خواهد داشت؟

۱- مرتضی تبریزی

یکی از بهترین بازیکنان استقلال در آخرین دیدار این تیم مقابل نساجی، که تک گل سه امتیازی این تیم را هم به ثمر رساند مرتضی تبریزی است که پیش از این در پیراهن ذوب‌آهن هم بازی های درخشانی را مقابل پرسپولیس به نمایش گذاشته است.

۲- داریوش شجاعیان

اگر شفر بخواهد سمت راست تیمش که در سمت مقابل مهدی ترابی ستاره این روزهای پرسپولیس درگیر خواهد بود را تقویت کند، شاید بهترین گزینه داریوش شجاعیان باشد که سابقه بازی در بال راست را دارد و می‌تواند در کارهای دفاعی نیز به دفاع راست تیمش کمک کند. در آخرین دربی که استقلال با تک گل وریا غفوری پیروز دربی شد، داریوش شجاعیان در این پست بازی می‌کرد.

۳- محسن کریمی

باید دید پس از رهایی از بند مصدومیت، کریمی تا چه میزان موفق شده است در تمرینات تیمش اعتماد شفر را جلب کند. پس از رهایی از بند مصدومیتی طولانی مدت، محسن کریمی تقریبا در همه بازی های تیمش دقایقی را تجربه کرده است ولی در کمتر دیداری فیکس بوده است. شفر ثابت کرده بیشتر روی محسن کریمی برای یک تعویض طلایی حساب باز می‌کند تا بازیکنی فیکس از ابتدا در حساس ترین دیدار فصل استقلال.

گفتنی است پیش از مصدومیت وریا غفوری، به نظر می‌رسید از او در پست هافبک راست استفاده شود. اما حالا دست استقلال در جناح راست، به دلیل مصدومیت خسرو حیدری، وریا غفوری، صیادمنش، قائدی و طارق همام بسته تر از قبل خواهد بود و باید دید وینفرد شفر چه تدابیری برای پر کردن جای خالی ستاره تیمش خواهد داشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون