{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

بازیکنان ایرانی بسیاری در فوتبال اروپا حضور دارند که البته بازی در تیم‌های ملی کشور‌های مختلف را برگزیده‌اند.

جواب منفی ستاره ایرانی الاصل باشگاه سوئدی به تیم‌ملی ایران
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

دالهو ایراندوست سومین فصل حضور در لیگ برتر صعود را سپری می‌کند و اکنون عضوی موثر از تیم هاکن است.
هاکن در آخرین بازی خود در لیگ سوئد مقابل فالکن‌برگ با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی رسید. دالهو از ابتدا در ترکیب بود، اما در دقیقه ۷۸ جای خود را به نصیرو محمد غنایی داد.
دالهو ایراندوست که یکی از استعداد‌های مهم فوتبال سوئد محسوب می‌شود و البته اصالتی کرد دارد، این فصل ۲ بار در ترکیب هاکن قرار گرفته، ۸۹ دقیقه در زمین بوده و یک گل مقابل مالمو به ثمر رسانده.
این بال تکنیکی البته در ۲ فصل و ۳ هفته اخیر روی هم ۵۶ بازی برای هاکن انجام داده و ۷ گل وارد دروازه حریفان کرده. هاکن هم این فصل و بعد از انجام ۳ بازی، ۷ امتیاز اندوخته و تنها به‌دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به جیورگاردن در رده دوم جدول ایستاده.
ایراندوست ماه گذشته برای نخستین‌بار با پیراهن سوئد مقابل ایسلند به میدان رفت و از دقیقه ۷۸ وارد زمین شد. او همچنین در دومین بازی ملی خود ۹۰ دقیقه مقابل فنلاند بازی کرد تا نشان بدهد مورد اعتماد یونال اندرسون -سرمربی تیم ملی سوئد- قرار دارد. دالهو ایراندوست البته همزمان عضو تیم زیر ۲۱ ساله‌های سوئد است و برای حضور در رقابت‌های قاره‌ای آماده می‌شود.
دالهو ایراندوست که به‌دلیل اصالت ایرانی خود مورد توجه رسانه‌ها قرار دارد، در گفت‌و‌گویی اعلام کرد چرا پیشنهاد بازی در تیم ملی ایران را نپذیرفته: «من با پدرم در این رابطه صحبت کردم و پدرم گفت با خانواده مشورت کن. بعد از مشورت با خانواده تصمیم گرفتم برای تیم ملی ایران بازی نکنم، هرچند پیشنهاد برای تیم ملی بزرگسالان نبود. دلیل تصمیمم این بود که من در سوئد به دنیا آمده‌ام و دوست دارم اینجا نشان بدهم که بازیکن خوبی هستم. من از بچگی اینجا بودم و برای رده‌های سنی سوئد بازی کردم؛ بنابراین دوست دارم برای تیم بزرگسالان سوئد هم بازی‌های بیشتری انجام بدهم و به ترکیب اصلی این تیم برسم. این یکی از اهداف من در ماه‌ها و سال‌های آینده است.»
با این حساب تیم ملی ایران باید دور پدیده دو فصل اخیر فوتبال سوئد را خط بکشد. بازیکنی که به‌نظر برای حضور در تیم امید به ایران دعوت شده بود، اما این پیشنهاد را نپذیرفت تا پیراهن سوئد را بپوشد و مسیر بهرنگ صفری را طی کند و نه سامان قدوس را.

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون