{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

پرسپولیس در این نبرد هوایی یکی از مهم‌ترین مهره‌هایش و بهترین سرزنش یعنی شجاع خلیل‌زاده را در اختیار ندارد حالا کی روش استنلی مهاجم زهردار سپاهان ، برای برانکو و پرسپولیس دغدغه شده است.

کی‌روش دغدغه جدید برانکو و پرسپولیس !
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

اعتراضات شجاع خلیل زاده در هفته‌های اخیر که با محرومیت و یا واکنشی از سوی کمیته انضباطی مواجه نشده بود اعتراضاتی را به دنبال داشت. تیم‌های رقیب پرسپولیس اعتقاد داشتند که این مماشات‌ها، فرق گذاشتن میان تیم‌های مختلف است. اگرچه این اعتراض‌ها به نتیجه‌ای نرسید اما بالاخره نحوه بازی خلیل‌زاده و کارت‌هایی که دریافت کرد یک رکورد را برای او ثبت کرد و این مدافع در ده روز دو بازی را به دلیل محرومیت از دست خواهد داد؛ بازی مقابل سپاهان در لیگ برتر و بازی مقابل پاختاکور در آسیا.

اگرچه بازی مقابل پاختاکور هم برای شاگردان برانکو از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است اما غیبت خلیل‌زاده مقابل سپاهان قطعا یکی از بدموقع‌ترین غیبت‌های این بازیکن است. در دیداری که حساسیت آن ۶ امتیاز برای هر یک از دو تیم ارزش دارد و راه برتری در آن از آسمان دو تیم می‌گذرد. حالا پرسپولیس در این نبرد هوایی یکی از مهم‌ترین مهره‌هایش و بهترین سرزنش یعنی شجاع خلیل‌زاده را در اختیار ندارد.

بر اساس آمار گروه آنالیز پارس فوتبال ، شجاع خلیل‌زاده با میانگین ۴٫۴ نبرد هوایی موفق در هر بازی بهترین عملکرد را در میان بازیکنان پرسپولیس دارد. بازیکنی که البته در این فاکتور نمی‌تواند با کی‌روش با میانگین نزدیک به ۱۰ نبرد برنده در هر بازی برابری کند اما مهم‌ترین مهره برانکو در دوئل با اسلحه هوایی قلعه‌نویی بود. غیبت خلیل‌زاده کار جلال حسینی را در این بازی سخت‌تر از قبل خواهد کرد. بازیکنی که براساس آمار گروه آنالیز پارس فوتبال با میانگین ۴ نبرد هوایی موفق، بازیکن دوم پرسپولیسی‌هاست و باید به تنهایی مقابل کی‌روش ایستادگی کند. نگاهی به آمار دیگر بازیکنان پرسپولیس بیش از پیش تنها بودن حسینی را نشان می‌دهد. بازیکنانی که با فاصله زیاد نسبت به دو مدافع میانی روی هوا تسلط دارند.

برانکو در بازی رفت توانست کی‌روش را که بسیار روی فرم مطلوبی قرار داشت و در ۶ بازی پی در پی گل زده بود متوقف کند. کی‌روش در آن بازی فقط سه ضربه به سمت دروازه داشت که هیچ کدام از آنها داخل چارچوب هم نبود و در طول ۹۰ دقیقه فقط یک پاس گل به نام خودش ثبت شد که آن هم یک پاس رو به عقب به پورقاز بود که با یک شوت از راه دور تبدیل به گل شد. برانکو این بار باید بدون خلیل‌زاده و با ترکیب جدیدش، آقای گل فعلی لیگ را مهار کند.

حالا برانکو به نیروی هوایی ( بازیکنان بلند قد ) خود یک مسئولیت را واگذار کرده است : مهار استنلی کی روش در غیاب خلیل زاده !

نود

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون