{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

سرنوشت سازترین بازی آبی‌های تهرانی بعد از دربی ۸۹ که با شکست همراه شد؛ امروز در ورزشگاه امام رضا مقابل پدیده برگزار می‌شود.

ترکیب احتمالی استقلال مقابل پدیده
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

 بازی هفته بیست و هفتم بین استقلال تهران و پدیده مشهد فرصت مناسبی برای آبی پوشان خواهد بود تا به کسب عنوان قهرمانی لیگ هجدهم نزدیک‌تر شوند. نتیجه بازی سپاهان، پرسپولیس و تراکتورسازی تبریز موجب شده تا شاگردان وینفرد شفر در حالیکه بتوانند بازی امروز را با برتری پشت سر بگذارند به سه امتیازی پرسپولیس برسند.
سه بازی آینده استقلال در لیگ براى این تیم حکم فینال را دارد و به نوعی شاه کلید قهرمانی برای آن‌ها برتری در بازی با پدیده است. بازی سختی در مشهد پیش روی آبى‌ها خواهد بود هر چند که تیم پدیده این اواخر با فراز و نشیب زیادی مواجه شده است. تیم یحیی گل محمدی که صدر جدول را در اختیار داشت به دنبال کسب امتیاز از این مسابقه است تا بتواند شانس کسب سهمیه لیگ قهرمانان را زنده نگه دارد.
استقلال تهران بعد از شکست مقابل الهلال عربستان در هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا پا به این بازی سرنوشت ساز می‌گذارد. آبی پوشان در بازی بعدی تیم الدحیل را پیش رو دارند؛ بازی با الدحیل شش امتیازی است و اگر استقلال در خانه مقابل این تیم سرمایه‌دار قطری پیروز شود هم امتیاز با این تیم می‌شود و با امیدواری بیشتری در بازی پایانی خود به مصاف العین می‌رود. پس نتیجه این بازی علاوه بر لیگ می‌تواند انگیزه مناسبی برای رسیدن به جایگاه درخور شان در مرحله گروهی لیگ قهرمانان هم باشد، اگرچه آن‌ها پیش از الدحیل، همنام خوزستانی خود را هم پیش رو دارند.
الهیار صیادمنش، محسن کریمی، رضا آذری و فرشید اسماعیلی چهار بازیکنی هستند که به دلیل مصدومیت در بازی امروز غایب هستند همچنین خسرو حیدری هم به دلیل سرماخوردگی به مشهد سفر نکرده و به غیر از او، امید نورافکن که در بازی برابر ماشین سازی کارت قرمز دریافت کرده بود محروم است. در ادامه احتمالات آرایش بازیکنان استقلال روی چمن ورزشگاه امام رضا را مشاهده می‌کنید:
اعتماد دوباره شفر به حسینی
سیدحسین حسینی در این فصل ۱۱ بار برای آبی‌پوشان به میدان رفته و تنها ۵ گل در ۵ بازی دریافت کرده و ۶ بار موفق به ثبت کلین‌شیت شده است. در ۱۱ دیداری که استقلال با حسینی به میدان رفته، ۷ پیروزی، یک مساوی و دو شکست برای این تیم به دست آمده است. حسینی در آسیا تنها در دو بازی مقابل الهلال حضور داشت و در بازی برابر العین و الدحیل در دور رفت مهدی رحمتی در چارچوب دروازه بود که چهار گل دریافت کرد. سنگربان جوان در بازی گذشته به غیر از گلی که از جووینکو دریافت کرد چندین مهار دیدنی داشت و در خروج از دروازه و هماهنگی با مدافعان بی نقص عمل کرد؛ به نظر می‌رسد او در بازی سرنوشت ساز امروز در چارچوب دروازه حضور داشته باشد و رحمتی نیمکت نشین باشد.
تغییرات در بال چپ و راست
در بازی گذشته مقابل الهلال استقلال با وجود اینکه سعی بر ارائه بازی دفاعی داشت، اما دو مهره متفاوت را در کناره‌های خط دفاعی به کار گرفته بود. از این رو که بازی مقابل پدیده اهمیت بالایی دارد و پیش بینی بازی تهاجمی و با طراوت از استقلال بیشتر خواهد بود، وریا غفوری و آرمین سهرابیان جانشین حیدری و میلاد زکی پور خواهند شد. دو مهره میانی خط دفاع پژمان منتظری و محمد دانشگر خواهند بود که برابر الهلال نمره قبولی از کادرفنی گرفتند و بازی قابل قبولی داشتند.
بازگشت فرشید باقری
باقری که به دلیل مسائل انضباطی از تیم کنار گذاشته شده بود به بازی الهلال رسید، اما آمادگی کامل نداشت تا حتی به عنوان بازی تعویضی هم به ترکیب ملحق نشود. در بازی قبلی چشمی در کنار علی کریمی نقش هافبک دفاعی داشت و با بازگشت باقری تاکتیک‌های هجومی را شاهد خواهیم بود. سه هافبک دیگر استقلال داریوش شجاعیان، آیاندا پاتوسی و اسماعیل گونکالوس هستند که حضور آن‌ها خط میانی را تکمیل می‌کند و جای خالی اسماعیلی این بار به جای امید نورافکن احتمالا با بکارگیری ایسما پر می‌شود.
انتخاب بین منشا و تبریزی
مرتضی تبریزی در بازی مقابل سپاهان از اواسط نیمه دوم به ترکیب ملحق شد و در دو بازی گذشته برابر ماشین سازی تبریز و الهلال نیمکت نشین بود. گادوین منشا که برابر ماشین سازی روی نیمکت بود مقابل الهلال فیکس بازی کرد و ایسما نیمکت نشین شد. با حضور ایسما به عنوان وینگر در بازی امروز شفر باید بین تبریزی و منشا یک مهاجم را انتخاب کند که به نظر می‌رسد منشا گزینه مناسب‌تری باشد. برای شفر اهمیت بازی روی زمین با حضور هافبک‌های خلاق ثابت شده و حضور مهاجم نیجریه‌ای محتمل‌تر است.
بدین ترتیب ترکیب احتمالی استقلال مقابل پدیده به شرح زیر است:
سیدحسین حسینی، وریا غفوری، پژمان منتظری، محمد دانشگر، آرمین سهرابیان، علی کریمی، فرشید باقری، اسماعیل گونکالوس، آیاندا پاتوسی، داریوش شجاعیان و گادوین منشا

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون