{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال گفت: برکناری شفر توطئه نرم بود، مجیدی را می‌گذارند که او را بسوزانند و بعداً مربی مورد نظرشان را بیاورند.

ادعای عجیب مدیرعامل اسبق استقلال؛ برکناری شفر توطئه است!

 امیررضا واعظ آشتیانی در گفت‌وگوی زنده با رادیو جوان، در مورد حضور فرهاد مجیدی روی نیمکت تیم استقلال گفت: به نظر من این بزرگترین خطای مدیریت باشگاه استقلال بود، این خواسته کسانی بود که در کنار استقلال بودند. برکناری شفر چه بازدهی برای استقلال خواهد داشت؟ مجیدی را می‌گذارند که او را بسوزانند و بعداً مربی مورد نظرشان را بیاورند. این اتفاق توطئه نرمی بود که برخی سناریوی آن را نوشتند. برخی از اعضای هیأت مدیره با مصاحبه‌های پوپولیستی خواستند فضای هواداران را به نفع خودشان سوق بدهند. این همه مصاحبه از اعضای هیأت مدیره چه سودی دارد؟ سال گذشته هم همین‌طور بود. آن‌ها عمدتا سنگ هواداران را به سینه می‌زنند. 
واعظ آشتیانی در ادامه گفت: من متأسفم که می‌بینم اعضای هیأت مدیره باشگاه خودشان حواشی درست می‌کنند. به نظر من بزرگترین آفت بزرگ استقلال همین هیأت مدیره است. چقدر خوب بود که باشگاه استقلال هیأت مدیره نداشت. من اگر جای وزارت ورزش بودم، بعد از برکناری شفر بلافاصله اعضای هیأت مدیره را برکنار می‌کردم. وجود برخی افراد برای باشگاه استقلال آلرژی‌زا است. 
مدیرعامل سابق باشگاه استقلال در ادامه افزود: باشگاه پرسپولیس با وجود آقای کاشانی شرایط خیلی بهتری دارد. من صحبت ایشان را به لحاظ مدیریتی منطقی می‌دانم. همه موفقیت‌های یک تیم را نباید به پای سرمربی نوشت. اگر مدیریت بهترین شرایط و امکانات را فراهم نکند، شما بهترین سرمربی را هم بیاورید تیم نمی‌تواند موفق شود. الان بخش زیادی از موفقیت تیم‌ها از مدیریت است، اما در گذشته این بخش سهم سرمربی بوده است. 
آشتیانی در خصوص مسئله کانون هواداران در باشگاه‌های فوتبال ایران، گفت: مگر ما کانون هواداران داریم؟ ما کانون لیدر‌ها داریم. کانون هواداران تعریف و شرایط دیگری دارد که فضای آن متفاوت است. لیدر‌های شروری هستند که بحث آن‌ها جداست. تعدادی از لیدر‌ها هستند که به تیم‌شان علاقمندند و سعی می‌کنند آرامش را روی سکو‌ها برقرار کنند که باید تفکیک شوند. ما کانون هواداران نداریم. به نظر من فدراسیون فوتبال کانون هواداران را با مجموعه لیدر‌ها که در اواخر دهه هشتاد که توسط برخی سرمربیان و مدیران باشگاه‌ها شکل گرفت اشتباه گرفته است. 
وی در ادامه اظهار داشت: به اعتقاد من جلوگیری از ورود آن‌ها منطقی است. باشگاه‌ها باید خودشان سازوکاری را تعریف کنند و الگو‌هایی که در کشور‌های دیگر هست را بیاورند و با فرهنگ ما تطبیق بدهند. ولی ما چنین چیزی را نداریم. فدراسیون هم باید مرکزی باشد که در این ساماندهی به باشگاه‌ها کمک کند. 
مدیرعامل سابق باشگاه استقلال در مورد اینکه مدیرعامل‌های باشگاه‌های ما کار تحقیقی انجام نمی‌دهند، گفت: ما شاید به تعداد انگشتان یک دست هم در کشورمان باشگاه واقعی نداشته باشیم. شما استقلال و پرسپولیس را ببینید. این‌ها دو تیم فوتبال هستند. اگر هواداران آن‌ها را فاکتور بگیریم دو تیم محلی می‌شوند.‌ای کاش که مدیران باشگاه‌های ما روی این فکر و مطالعه کنند. در این زمینه فدراسیون باید راهنما بشود، کار تحقیقی کند و نتیجه را با توجه به موقعیت تیم‌ها در کشورمان تدوین کند. باشگاه‌ها هم باید بروند و کار تحقیقی انجام دهند و آن را تلفیق کنند و آئین‌نامه‌ای درست کنند. این کار جزو وظیفه ذاتی باشگاه‌ها است، اما وقتی باشگاه‌ها این کار را نمی‌کنند، فدراسیون باید از آن‌ها بخواهد که کانون هواداران را ساماندهی کنند. 
آشتیانی در خصوص اینکه مدیران عامل باشگاه‌ها آنقدر گرفتاری دارند که نمی‌توانند کار تحقیقی انجام دهند، گفت: کسی نگفته آن‌ها بروند و اروپا را بگردند. خدا را شکر اینترنت هست و مدیران عامل می‌توانند با استفاده از نیرو‌هایی که در باشگاه دارند تحقیقاتشان را انجام دهند. آن‌ها سر خودشان را با مسائلی که به راحتی حل می‌شوند گرم کرده‌اند. برخی خودشان مسبب این هستند که سرشان را به سقف بکوبند. این تنها در فوتبال ما نیست و در جا‌های دیگر هم این مسائل را می‌بینیم.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها