{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

پس از ناکامی جان توشاک و جورج لیکنس در تراکتورسازی، طبیعی است مدیران تراکتورسازی به دنبال یک مربی مطرح، شناخته‌شده و کارنامه‌دار ایرانی باشند. یکی از این مربیان علی دایی است.

علی دایی سرمربی فصل بعد تراکتورسازی!؟
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

علی دایی بعد از تساوی بدون گل سایپا مقابل ماشین‌سازی تبریز در هفته بیست‌و‌هفتم لیگ برتر در جمع خبرنگاران تبریزی و در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه صحبت‌هایش درباره تراکتورسازی فضای مثبتی به وجود آورده است و آیا نظرش نسبت به این تیم عوض شده، گفت: «دیدگاهم نسبت به تراکتورسازی عوض نشده و می‌خواهم یک تیم از آذربایجان قهرمان شود. از خوزستان و دیگر استان‌ها به قهرمانی رسیده‌اند، اما به خاطر ندارم یک تیم از آذربایجان به قهرمانی رسیده باشد. تراکتورسازی در سال‌های اخیر مدعی بوده، اما به قهرمانی نرسیده است. امسال تراکتورسازی نمره قبولی گرفت و امیدوارم این روند ادامه داشته باشد و زنوزی تیمش را تقویت کند. تراکتورسازی دو لغزش داشت و اگر رخ نمی‌داد الان جزو مدعیان قهرمانی بود. در یک سال نمی‌توان از مجموعه مدیریتی انتظار داشت همه چیز را به شرایط ایده‌آل برساند و باید به آن‌ها زمان داد.»
تردیدی نیست در فاصله سه هفته مانده به پایان لیگ گمانه‌زنی‌ها درباره آینده سرمربیان مطرح آغاز شده و بسیاری از مالکان و مدیران عامل تیم‌ها به دنبال گزینه‌های خود هستند و یکی از این مربیان «علی دایی» است. 
شنیدیم پس از ناکامی جان توشاک و جورج لیکنس در تراکتورسازی، مالک این تیم به این نتیجه رسیده که با مربیان گرانقیمت اروپایی نمی‌تواند به آرزوی بزرگش یعنی قهرمانی لیگ برتر برسد. بنابراین طبیعی است مدیران تراکتورسازی به دنبال یک مربی مطرح، شناخته‌شده و کارنامه‌دار ایرانی باشند. یکی از این مربیان علی دایی است. آقای گل جهان که به نوعی شناسنامه فوتبال ایران در دنیا محسوب می‌شود. از طرفی شهریار (لقب دایی) اصالتی اردبیلی و آذری دارد و مصاحبه اخیرش نیز مؤید خیلی چیزهاست. 
گویا تبریزی‌ها مذاکره با علی دایی را آغاز کرده‌اند. گرچه سرمربی سایپا هنوز به صراحت جواب روشنی به تراکتوری‌ها نداده ولی بعید نیست فصل آینده روی نیمکت این تیم پرطرفدار بنشیند. این تیم هوادار پرشور دارد، از لحاظ مالی هم از شرایط مناسبی برخوردار است و از همه مهم‌تر «علی دایی» یک آذری مشهور است. مردی که می‌تواند پس از سال‌ها فوتبال آذربایجان را به آرزوی بزرگش برساند. 
شاید برخی بگویند علی دایی هرگز برای مربیگری تیمی از تهران خارج نشده، اما به نظر می‌رسد این بار اوضاع کمی فرق داشته باشد!
احمدزاده هم با دایی به تبریز می‌رود!
فرشاد احمدزاده پس از جدایی از تراکتورسازی و پیوستن به پرسپولیس هرگز در تبریز مورد استقبال هواداران این تیم پرشور آذربایجانی قرار نگرفت. احمدزاده بار‌ها به مشکل خورد، اما در فوتبال هرگز نمی‌توان گفت هرگز! پرسپولیس با این همه هافبک دیگر فرشاد احمدزاده را نمی‌خواهد و اگر هم برانکو بخواهد ممکن است حضور این بازیکن که تیم محبوب پایتخت را در بدترین شرایط رها کرد با واکنش منفی هواداران پرسپولیسی مواجه شود. 
شماره ۱۰ سابق پرسپولیس ناکامی مطلقی را در لهستان و اروپا پشت سر گذاشت و قصد بازگشت به فوتبال ایران را دارد. بازی کردن در تیمی غیر از پرسپولیس (با شرایطی که ذکرشد) بسیار سخت و دشوار است مگر آن که اسم تیم بعدی تراکتورسازی تبریز با آن همه طرفدار باشد!
ضمناً فرشاد احمدزاده ارومیه‌ای رابطه بسیار گرم و مطلوبی با علی دایی دارد و بدش نمی‌آید فصل آینده را در تیم این مربی آذربایجانی توپ بزند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون