{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

امروز اگر شفر در موضع مظلومیت قرار گرفته به خاطر این است که او را به تمرین راه ندادند. این حرکت به طور مشخص در محیط ایرانی و احساسی ما، واکنش هایی را در پی دارد.

راز اصلی فیلمبرداری پسر شفر در ورودی محل تمرین استقلال!
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:
 این که امروز بعضی ها یادشان افتاده وینفرد شفر با دستور مستقیم وزارت ورزش، قراردادش را تمدید کرده از آن حرف هاست. از همان حرف هایی که به وقت مشکلات یادمان می افتد و یارکشی ها دقیقا از همین نقطه آغاز می شود.
انسان باید صداقت داشته باشد و واقعیت ها را بگوید حتی اگر به ضررش تمام شود. قرارداد آقای شفر در فصل دوم حضورش در استقلال با طیب خاطر و رضایت کامل تمدید شد. هیچ گونه فشاری هم در کار نبود.
 او در همان سال اول که وارد استقلال شد، کارش جلب توجه کرد و تغییرات جزیی او در بخش فنی تیم، به چشم آمد.
در این فصل که همه از شفر توقع بیشتر داشتند اما انتظارها برآورده نشد. مساله به همین سادگی است؛ خریدهای شفر جواب نداد. هزینه هایی که برای او شد، مثال سرمایه ای بود که به آتش کشیده شد. استقلال از جام حذفی کنار رفت، در آسیا روند امیدوار کننده ای را دنبال نکرد و در لیگ برتر هم عاقبت به خیر نشد. 
منهای جام نگرفتن، تیم آقای شفر، آن ثبات لازم نداشت و هر بار دریای استقلال یک حالت داشت؛ یک روز در سکون و آرامش، روز دیگر توفانی و مواج...
شفر به لحاظ فنی، انضباطی و مدیریتی چیزی بر داشته های استقلال اضافه نکرد؛ این واقعیتی است که در این دو فصل مشاهده کردیم. او مردی اهل مماشات بود که اگر مدیران به او میدان می دادند، کارش را انجام می داد و به نتایج هم کاری نداشت.
امروز اگر شفر در موضع مظلومیت قرار گرفته به خاطر این است که او را به تمرین راه ندادند. این حرکت به طور مشخص در محیط ایرانی و احساسی ما، واکنش هایی را در پی دارد.
اتفاقی که مسلما خیلی بد مدیریت شد و امکانش وجود داشت که شفر با ساشا (پسرش) به محل تمرین استقلال نروند. بد مدیریت شدن شفر را اما به نتایجش در استقلال و عملکرد فنی او ربط ندهید. اینها دو مساله مجزا هستند.
شفر وقتی وارد ایران شد، مربی ۲۰۰ هزار دلاری بود پس چه شد که او ناگهان یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلاری شد؟
 شفر از رئال مادرید، از تیم ملی یک کشور تازه از جام جهانی برگشته و حتی از بوندس لیگا دو وارد استقلال نشده بود. یک مربی متوسط بود که با ۲۰۰ هزار دلار حاضر شد در استقلال مربیگری کند. اگر رقم قرارداد او دچار این شد تقصیر خود ماست. مقصر مدیریت فوتبال است.
این که امروز باعث می شود بابت کاری که در زمین تمرین استقلال با او شد مورد ملامت و سرزنش قرار بگیریم هم اتفاقی است که فراموش می شود.
 شفر می دانست این آخرین تیر ترکش است؛ اگر از اتفاقی که قرار است رخ بدهد فیلمبرداری نکند، برای گرفتن حق و حقوش به مشکل بر می خورد. او می دانست که پایش را از ایران بیرون بگذارد باید به زوریخ برود و شکایتش را در کمیته انضباطی فیفا مطرح کند؛ پس تا می تواند باید مدارک مستدل و مستند داشته باشد؛ اصلا چه تجربه ای بهتر از ماجرای مانوئل ژوزه در پرسپولیس!
 بله، باید این مساله را خیلی بهتر از اینها مدیریت می کردند اما به نظر می رسد شفر که می شد او را تا پایان فصل و برای همین ۳ بازی آخر در استقلال نگه داشت، مظلوم واقع شده و مدیریت استقلال زیر سوال رفته است!
عجب داستانی دارد این فوتبال ایران...

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون