{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

با اعلام تعلیق کار وینفرد شفر از سوی مدیریت باشگاه استقلال، دوران حضور این سرمربی در این باشگاه پایان یافت. به همین بهانه شاخص‌ترین بازیکنان استقلال در دوران حضور این مربی مرور شده است.

بهترین بازیکنان شفر در استقلال

وینفرد شفر که از اواسط فصل گذشته هدایت استقلال را بر عهده گرفته بود نتوانست این فصل را به پایان برساند. در این ۱۹ ماه بازیکنان زیادی چهره شدند و توانستند شایستگی فنی خود را نشان دهند. در این گزارش با توجه به پایان مدت مربیگری این سرمربی در استقلال، بازیکنانی که درشاخص‌های مختلف در دیدارهای لیگ در این تیم بهترین بودند را معرفی کرده‌ایم.

رکوردداران بیشترین بازی

شفر در دوران مربیگری در استقلال از بازیکنان زیادی استفاده کرد. این مربی در ۴۹ مسابقه لیگ برتر ۴۳ بازیکن را به میدان فرستاد و هیچ بازیکنی بیش از ۴۰ دیدار را تجربه نکرد. فرشید اسماعیلی با ۴۰ بازی در لیگ رکورددار بازی در استقلال شفر است و پس از آن فرشید باقری و وریا غفوری با ۳۷ بازی قرار دارند. البته این بازیکنان در بازی‌های زیادی تعویض شدند و حضور ۹۰ دقیقه‌ای نداشتند و همین مساله باعث شد تا رکورددار بیشترین دقایق حضور در زمین بازیکنی به جز این ۳ نفر باشد و روزبه چشمی با ۳۱۸۲ دقیقه بازی برای استقلال شفر در لیگ برتر بیش از هر بازیکن دیگری به میدان رفته است.

 

موفق‌ترین بازیکنان مقابل دروازه حریفان

شرایط بازی در استقلال شفر به گونه‌ای بود که نوبت گل‌زنی به بسیاری از بازیکنان این تیم رسید و ۷۳ گلی که این تیم در لیگ به ثمر رساند توسط ۲۵ بازیکن مختلف وارد دروازه حریفان شد. وریا غفوری با ۸ گل بهترین گلزن استقلال شفر در لیگ است و پس از او فرشید اسماعیلی با ۷ و علی قربانی با ۶ گل قرار دارند. ترکیب ۳ نفر اول بیشترین پاس گل با بیشترین تعداد گل یکسان است با این تفاوت که فرشید اسماعیلی با ۸ پاس گل در رتبه اول و وریا غفوری با ۷ پاس در جایگاه دوم است. علی قربانی هم با ۴ پاس گل سوم است. الله‌یار صیادمنش باوجود حضور کوتاه مدت با کسب ۲ پنالتی، پنالتی‌گیرترین بازیکن استقلال در لیگ است.

 

مرد شماره یک شفر

در مدت حضور شفر در استقلال رقابت سنگینی بین مهدی رحمتی و حسین حسینی شکل گرفت و چندین بار سنگربان شماره یک استقلال عوض شد با این اوصاف سهم حسین حسینی از بازی‌های استقلال در لیگ کمی بیشتر از رحمتی بود؛ این دروازه‌بان در ۲۷ بازی گلر استقلال بود و مهدی رحمتی ۲۲ مسابقه درون دروازه استقلال جای گرفت. حسین حسینی با ۱۷ بار بسته نگه داشتن دروازه رکورددار کلین‌شیت در استقلال شفر است و مهدی رحمتی ۱۵ بار دروازه خود را بسته نگه داشت.

 

بهترین بازیکن خارجی استقلال

بازیکنان خارجی زیادی در مدت مربیگری شفر در استقلال بازی کردند از ۱۰ بازیکن خارجی که سرمربی آلمانی از آنها استفاده کرد سرور جباروف با ۱۹ بازی رکورددار بیشترین تعداد بازی در لیگ برتر برای شفر است. آیاندا پاتوسی و مامه تیام دو بازیکنی که به ترتیب نیم فصل دوم این دوره و دوره قبلی به استقلال پیوستند با ۴ گل بهترین گلزن خارجی استقلال در لیگ محسوب می‌شوند. گادوین منشا نیز با ۳ پاس گل بیشترین پاس گل را در بین خارجی‌های استقلال در لیگ برتر داده است.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها