{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

قیمت دلار امروز (شنبه 22 آبان 1400) در صرافی‌های بانکی به ۲۸ هزار و ۱۲۹ تومان رسید.

به گزارش پایگاه خبری پیشنهاد ویژه: قیمت دلار در بازار نوسان شدیدی را تجربه می‌کند. انتظار مردم از دولت جدید، کاهش قیمت دلار در بازار و تحقق نرخ واقعی آن است. قیمت دلار در بازار از 7 تومان در سال 57، به 37 هزار تومان در سال گذشته رسید. این افزایش قیمت دلار در بازار و بی‌ثباتی آن در این سال‌ها موجب مشکلات اقتصادی زیادی برای مردم شده است. اقتصاددانان نظرات متفاوتی درباره قیمت دلار در بازار و نرخ حقیقی ارز دارند. 

قیمت دلار در بازار

 

رئیس‌جمهور در مراسم تنفیذ با اشاره به لزوم رسیدگی به اولویت‌های اقتصادی کشور گفت: مشکلاتی از جمله تورم ۴۴ درصدی، رشد فزاینده نقدینگی، افزایش بدهی‌های دولت، کسری بودجه، بیکاری و مشکل مسکن که به علت دشمنی‌ها و همچنین برخی ناکارآمدی‌های داخلی ایجاد شده، نیازمند اصلاح است و مردم توقع دارند اعتماد آسیب‌دیده آنان ترمیم شود. اما یکی از موارد مهمی که سال‌هاست منجر به آشفتگی‌های کلان در بسیاری از قیمت‌گذاری‌ها شده، نرخ ارز به ویژه دلار است. نرخ دلار از 7 تومان در سال 57 به 37 هزار تومان در سال گذشته رسید. این افزایش نرخ ارز و بی‌ثباتی در این سال‌ها موجب مشکلات زیادی شده است. اما اقتصاددانان نظرات متفاوتی درباره نرخ حقیقی دلار دارند. حتی بعضا نرخ‌های عجیبی نیز مطرح می‌شود و از دولت آینده نیز انتظار هدف‌گذاری برای آن را دارند.

امروز قیمت دلار در بازار چقدر شد؟

طبق اعلام صرافی ملی ایران امروز (۲۲ آبان ۱۴۰۰) قیمت هر دلار آمریکا ۲۸ هزار و ۱۲۹ تومان است و هر اسکناس یورو نیز به مبلغ ۳۱ هزار و ۸۹۷  تومان فروخته می‌شود.

قیمت دلار در بازار نسبت به آخرین معاملات هفته گذشته حدود ۳۰۳ تومان افزایش یافت و یورو نیز بدون تغییر بوده است.

 
قیمت روز ارز در صرافی

نام ارز     قیمت (تومان)

دلارآمریکا      ۲۸.۱۲۹

یورو      ۳۱.۸۹۷

یک هزار دینار عراق      ۲۱.۰۰۰

درهم امارات      ۷.۷۴۱

پوند انگلیس      ۳۸.۲۴۹

 

یوان چین     ۴.۴۶۵

روبل روسیه     ۴۵۰

لیر ترکیه     ۲.۹۸۰

آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها