{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

امروز شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۰ قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا افزایش یافت. سمند بین سه تا پنج میلیون تومان گران شد و قیمت سمند LX ۲۵۵ میلیون تومان، سمند EF۷ با پنج میلیون تومان افزایش قیمت ۲۶۲ میلیون تومان و سمند سورن ELX با همین نرخ افزایش به ۲۷۰ میلیون تومان رسید.

به گزارش پایگاه خبری پیشنهاد ویژه: قیمت خودرو در بازار  با توجه افزایش کارخانه ای محصولات با نوسانات زیادی همراه است.قیمت خودرو در بازار علاوه بر افزایش قیمت کارخانه به تغییر قیمت دلار هم واکنش میدهد و با افزایش قیمت دلار افزایش پیدا می کند. قیمت خودرو در بازار به یکی از دغدغه‌های افرادی که متقاضی خرید خودرو هستند تبدیل شده است. قیمت خودرو در بازار به حدی رسیده است که بسیاری خرید خودرو را از اولویت‌هایشان خارج کرده‌اند. 

 قیمت انواع پژو هم امروز ۲۰ آذر ماه افزایش داشت. پژو پارس با پنج میلیون تومان افزایش به ۲۷۰ میلیون تومان رسید. پژو ۲۰۷ اتوماتیک به ارزش ۵۲۰ میلیون تومان معامله شد که نسبت به آخرین روز هفته گذشته چهار میلیون تومان افزایش قیمت داشته است. پژو ۲۰۶ تیپ دو هم پنج میلیون تومان گران شد و به ۲۷۰ میلیون تومان رسید.

قیمت محصولات سایپا هم امروز شنبه ۲۰ آذر افزایش یافت. انواع محصولات سایپا نسبت به نرخ آخرین روز هفته گذشته بین دو تا پنج میلیون تومان گران شدند. پراید ۱۱ به قیمت ۱۷۶ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ با سه میلیون افزایش قیمت ۱۶۰ میلیون تومان و پراید ۱۳۲ هم با همین نرخ افزایش به ۱۵۰ میلیون تومان رسید. تیبا هم امروز سه میلیون تومان گران و ۱۷۶ میلیون تومان معامله شد. سیتروئن C۳ هم با پنج میلیون تومان افزایش قیمت مرز یک میلیارد تومان را رد کرد.

قیمت خودرو‌های ایران‌خودرو در بازار آزاد

وانت آریسان ارزان‌ترین خودرو تولیدی ایران‌خودرو در بازار آزاد محسوب می‌شود و در دسته وانت‌های تک‌کابین قرار می‌گیرد. ارزان‌ترین خودرو سواری تولید شده ایران‌خودرو در بازار آزاد رانا Lx است. رانا با موتور TU۵ از نظر پیشرانه با خودرو‌های ۲۰۶ تیپ پنج، پژو پارس، پژو ۲۰۷ و پژو ۴۰۵ رقابت دارد. با وجود توقف تولید رانا، نسخه به روزرسانی شده رانا پلاس توسط ایران‌خودرو روانه بازار شد. به گزارش فرارو، بعد از رانا Lx، پژو ۴۰۵ و سمند Lx ارزان‌ترین محصولات داخلی ایران خودرو به حساب می‌آیند.

در سوی مقابل گران‌ترین خودرو داخلی ایران‌خودور دنا پلاس توربو اتوماتیک است. دنا پلاس توربو اتوماتیک از موتور EF۷ توربو بهره می‌برد و مجهز به جعبه دنده شش سرعته است. همچنین جدیدترین خودرو داخلی ایران‌خودرو تارا دنده دستی است و همین حالا دومین محصول گران‌قیمت ایران‌خودرو به شمار می‌رود.

 
همچنین قرار است نسخه اتوماتیک تارا به زودی وارد بازار شود. پژو پارس اتوماتیک نیز ارزان‌ترین محصول ایران‌خودرو با جعبه دنده اتوماتیک است. بین مدل‌های مونتاژی ایران‌خودور پژو ۵۰۸ بیشترین قیمت را دارد و کنار سوزوکی گرند ویتارا اتوماتیک در دسته خودرو‌های گران‌تر از یک میلیارد قرار می‌گیرد.

قیمت خودرو در بازار

قیمت محصولات سایپا در بازار آزاد

پراید ۱۳۲ ارزان‌ترین خودرو سایپا است. پراید وانت قیمت بیشتری نسبت به دیگر مدل‌های خانواده پراید دارد و پراید وانت پلاس نیز از کوئیک دنده‌ای و ساینا دنده‌ای قیمت بیشتری دارد. تیبا به عنوان جایگزین پراید روانه بازار شد و در حال حاضر مدل صندوقدار این خودرو ارزان‌ترین محصول تولیدی سایپا به شمار می‌رود. بعد از تیبا صندوقدار، ساینا دنده‌ای ارزان‌ترین خودرو در حال تولید توسط سایپا محسوب می‌شود. ساینا دنده‌ای در واقع نسخه به روزرسانی شده تیبا است.

تیبا دو یا تیبا هاچبک بعد از تیبا صندوقدار و ساینا، ارزان‌ترین خودرو تولید شده سایپا هستند. همه تولیدات داخلی سایپا از جمله تیبا، تیبا ۲، ساینا، کوئیک، ساینا s، کوئیک در بخش پیشرانه یکسان هستند. این خودرو‌ها به یک پیشرانه ۱۵۰۰ سی سی و جعبه دنده پنج سرعته مجهز شده‌اند. گران‌ترین خودرو تولید داخل سایپا در بازار آزاد شاهین است.

شاهین جدیدترین خودرو تولیدی سایپا نیز به شمار می‌رود. شاهین از نظر پیشرانه دارای همان موتور تیبا است که برای جبران توان ناکافی به توربو مجهز شده است. تنها خودرو شرکت ساییپا با جعبه دنده اتوماتیک، کوئیک اتومات است. کوئیک اتوماتیک پلاس هم به تنها پیشرانه تولید شده سایپا یعنی M۱۵ مجهز شده است. بین مدل‌های مونتاژی سایپا نیز سیتروئن C۳ و کیا سراتو قیمت بیشری دارند.

قیمت خودرو در بازار

 
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها