{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

مرتضی حیدری (زاده ۴ فروردین ۱۳۴۷)، مجری و مصاحبه‌کننده و گویندهٔ اخبار تلویزیون رسمی جمهوری اسلامی ایران است. حیدری بیشتر به دلیل اجرای برنامه «گفتگوی ویژهٔ خبری» در شبکهٔ دوم سیما معروف است. هم‌اکنون مجری برنامه پایش از شبکه اول سیما می‌باشد. حیدری در مهر ماه ۱۳۸۸ در یک سفر جنجالی از ایران خارج شد که توجه رسانه‌های ایرانی را به خود جلب کرد. وی در مصاحبه‌ای تلویزیونی اعلام کرد که در خارج از ایران مشغول ادامه تحصیل است.

مرتضی حیدری

وی دانش‌آموخته مقطع کارشناسی در رشته فیزیوتراپی از دانشگاه تهران است.

انتقادات

طی سال‌های اخیر شایعات زیادی در خصوص اختلاس و پناهندگی مطرح شد که وی در مصاحبه‌ای تمام این شایعات را منکر شد.

او همچنین سابقه مصاحبه با سه تن از زندانیان سیاسی در دوران اعتراضات پس ازانتخابات ریاست جمهوری (شهریور و اول مهر۸۸) را داشت که از صداوسیما پخش و انتقادات شدید اصلاح طلبان و هواداران جنبش سبز را در پی داشت خصوصاً که سعید حجاریان که یکی از بازداشتی‌ها بود وضعیت جسمی مناسبی نداشتند.

نحوه مصاحبه وی با احمدی‌نژاد که همراه با سکوت تأیید آمیز در برابر ادعاها و آمارهای وی بود انتقادات فراوانی را برانگیخت. وی اعلام کرد که علت این سکوتها در دوسال آخر ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد شرایط خاص کشور در آن زمان و صلاحدید سازمان صدا و سیما بوده‌است.

پس از پایان دولت احمدی‌نژاد حسن روحانی که در مصاحبه‌های ابندایی حاضر به حضور مرتضی حیدری در مصاحبه‌های تلویزیونی خود نشده و با انتقاداتی مواجه شده بود، نهایتا با او مصاحبه کرد.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها