{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

امیر علی اکبری متولد سال ۱۳۶۶، قهرمان حال حاضر سنگین وزن مسابقات mma و قهرمان سابق کشتی فرنگی جهان می‌باشد.

امیر علی اکبری
بیشتر بخوانید
نام:امیر 
نام خانوادگی:علی اکبری
محل تولد:آذربایجان شرقی
تاریخ تولد:۲۰ آذر ۱۳۶۶
قد:۱۹۲cm
 
امیر علی اکبری متولد سال ۱۳۶۶، قهرمان حال حاضر سنگین وزن مسابقات mma و قهرمان سابق کشتی فرنگی جهان می‌باشد.امیر علی اکبری قهرمان رشته کشتی فرنگی در مسابقات جهانی و مسابقات mma در ۲۰ آذر سال ۱۳۶۶ در جمال آباد سراب (آذربایجان شرقی) متولد شد و اهل کشور ایران می‌باشد که در این بخش ویژه ورزشی نمناک نگاهی کامل به زندگی شخصی و ورزشی امیر علی اکبری (قهرمان ایرانی بوکس آزاد) خواهیم داشت. امیر علی اکبری
 

ورود امیر علی اکبری به رشته کشتی 

امیر علی اکبری:در دوران کودکی چند دوست بودیم که در زمین‌های چمن با یکدیگر کشتی می‌گرفتیم، اما بعد از مدتی یک باشگاه سمت محله ما باز شد که آقای عباسی و رضایی مربیان آن بودند.

بعد از باز شدن این باشگاه من در سن ۱۱ سالگی کشتی آزاد را شروع کردم و بعد از سه سال تمرین کردن در کشتی آزاد، به دلیل علاقه و فرم بدنی ام به کشتی فرنگی رفتم و پیش آقایان ناصر نوربخش و بهروز حضرتی پور استارت کشتی فرنگی را زدم تا اینکه در سال ۱۳۸۶ در مسابقات انتخابی تیم ملی جوانان توانستم قهرمان شوم و در نخستین مسابقه خارجی ام در وزن ۸۴ کیلوگرم قهرمان مسابقات جام جلفکیان ارمنستان شدم، همچنین در مسابقات کشتی جوانان جهان هم به قهرمانی رسیدم.
 

امیر علی اکبری در مسابقات MMA

تقریبا یک سالی پس از محرومیت از رشته کشتی از امیر علی اکبری (قهرمان جهان و آسیا) خبری نبود تا اینکه در صفحات مجازی خودش شرکت اعلام کرد که در ورزش هنر‌های رزمی ترکیبی (MMA/Mixed Martial Arts) می‌خواهد شرکت کند.

امیر علی اکبری در این باره گفت:از مدت‌ها قبل با این رشته ورزشی آشنایی داشتم، تقریبا پس از ۱۰ روز که کشتی را کنار گذاشتم به سوی رشته‌های ورزشی رزمی رفتم. پس از چند روز از شرکتی از دبی برای من دعوتنامه آمد برای حضور در مسابقات MMA , در آن شرکت کشتی گیرانی حضور داشتند که من را به خوبی می‌شناختند، آن‌ها درخواست ارسال دعوتنامه به من را بدون اینکه بدانند خودم هم ورزش رزمی را شروع کرده ام داده بودند. امیر علی اکبری در ادامه گفت:اگر همین حالا هم بیایند و به من بگویند که به ورزش کشتی برگرد و دوباره کشتی بگیر، هرگز به ورزش کشتی برنمیگردم، من به این معتقد هستم که هر انسان رساله‌ای دارد و رسالهٔ من هم در رشته MMA است. 

از مدتی بعد امیر علی اکبری مبارزات خود را شروع کرد که همه مبارزات امیر علی اکبری با پیروزی پشت سر گذاشته شد، از رکورد‌های جالب و فوق العاده امیر علی اکبری می‌توان به پیروزی مقابل حریفانش در تایم ۱۷ ثانیه و ۳۰ ثانیه اشاره کرد.
 

محروم شدن امیر علی اکبری و متهم به دوپینگ

امیر علی اکبری در سال ۱۳۹۰ به دلیل استفاده از مواد نیروزا از سوی اتحادیه جهانی کشتی دو سال محروم شد و بعد از سپری کردن دو سال محرومیت در سال ۲۰۱۳ باز هم خودش را آمادگی کامل رساند و با قهرمان شدن در مسابقات انتخابی تیم ملی مسافر مسابقات جهانی در سنگین وزن شد، امیر علی اکبری در مسابقات کشتی فرنگی جهانی سال ۲۰۱۳ مجارستان هم توانست قهرمان شود، اما باز هم فیلا اعلام کرد که در نمونه خون امیر علی اکبری ماده ممنوعه دیده شده و به همین خاطر فیلا امیر علی اکبری را بصورت مادام العمر از حضور در تمامی مسابقات ورزش کشتی محروم کرد.

امیر علی اکبری در این باره گفت:حاضرم قسم بخورم که این حرف و حدیث‌ها همگی شایعه است و اتحادیه جهانی کشتی برای من پاپوش درست کرده، آن‌ها نمی‌خواهند ببینند که بعد از سال‌ها یک نفر از کشور ایران در سنگین وزن کشتی دنیا قهرمان می‌شود.
 

عقیده مادر امیر علی اکبری درباره رشته ورزشی پسرش

در آن اوایل که می‌خواستم به mma بروم اعضای خانواده ام به خصوص مادرم به شدت مخالفت می‌کرد و عقیده اش در رابطه با mma این بود که این ورزش به حدی خشن و خطرناک است که اگر به mma بروم زنده بیرون نخواهم آمد، اما وقتی مشاهده کردند که mma قوانین محکمی دارد، دیگر با حضورم در این رشته مخالفت نکردند.البته این را هم بگویم که مادرم در حال حاضر هم مبارزات من را نمی‌بیند و به شدت نگران من است.
 

جواب ندادن براک لزنر به پیشنهاد امیر علی اکبری برای مبارزه

به شدت علاقه دارم با براک لزنر از کشور آمریکا و قهرمان سال‌های گذشته ufc که اکنون هم در رشته کشتی کج فعالیت دارد، اما مجددا می‌خواهد به mma برگردد مبارزه کنم. تا به حال هم چندین بار در مصاحبه هایم اعلام کرده ام که میخواهم با او بجنگم، اما مثل اینکه او علاقه‌ای به مبارزه با من ندارد.

دلیل ازدواج نکردن امیر علی اکبری

امیر علی اکبری: در حال حاضر قصدی برای ازدواج کردن ندارم به دلیل اینکه در یک جا ثابت نیستم و از سوی دیگر تمامی تمرکزم را گذاشته ام تا در mma موفقیت‌های بیشتری کسب کنم.

دریافت پول امیر علی اکبری از ورزش mma

امیر علی اکبری قهرمان با اخلاق ورزش mma در رابطه با کسب مقام نایب قهرمانی اش در مسابقات mma اینگونه گفت:برای چند دقیقه مبارزه کردن در رشته ورزشی mma به اندازه پاداش طلای المپیک در کشور ایران پول دریافت کردم و این واقعا منصفانه نیست که در ایران فردی برای المپیک ۴ سال شبانه روز زحمت بکشد و در آخر پاداش کمی دریافت کند.

صحبت امیر علی اکبری درباره کشتی

امیر علی اکبری:اگر شرایطم فراهم شود و بگویند که بیا و کشتی بگیر، این کار را نمی‌کنم و دیگر قصد ندارم که در ورزش کشتی فعالیت کنم.
 

اوقات فراغت امیر علی اکبری قهرمان جهان

سعی میکنم بیشتر در اوقات فراغت به باشگاه‌های تیراندازی بروم و کتاب مطالعه کنم.
 
نتایج و مقام‌های امیر علی اکبری در مسابقات کشتی قهرمانی جهانی

امیر علی اکبری در مسابقات کشتی سال ۲۰۰۹

امیر علی اکبری در سال ۲۰۰۹ موفق به کسب مدال طلای رقابت‌های قهرمانی آسیا شد و در همان سال مدال برنز قهرمانی جهان در هرنینگ دانمارک را کسب کرد.

امیر علی اکبری در مسابقات کشتی سال ۲۰۱۰ 

کشتی گیر امیر علی اکبری در سال ۲۰۱۰ با شکست سیمافی زینیچینکا از بلاروس در دیدار فینال به قهرمانی وزن ۹۶ کیلوگرم مسابقات جهانی ۲۰۱۰ مسکو رسید.

امیر علی اکبری در مسابقات کشتی سال ۲۰۱۳

امیر علی اکبری در مسابقات جهانی ۲۰۱۳ مجارستان در دور‌های اول، دوم و سوم کشتی گیران را به راحتی مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد، اکبری در نیمه نهایی مقابل رضا کایالپ قهرمان جهان و المپیک از کشور ترکیه به پیروزی رسید و به فینال مسابقات راه پیدا کرد و در دیدار پایانی مقابل هیکی نابی از استونی (نایب قهرمان المپیک) با نتیجه ۴ بر ۰ به پیروزی رسید و مدال طلای ۱۲۰ کیلوگرم جهان را کسب کرد.

امیر علی اکبری موفق شد نخستین مدال طلای کشتی فرنگی ایران در سنگین وزن را کسب کند.
مدال‌ها و افتخارات امیر علی اکبری

مسابقات کشتی قهرمانی جهانی

برنز مسابقات جهانی ۲۰۰۹ هرنینگ در وزن ۹۶ کیلوگرم

طلا مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۰ مسکو در وزن ۹۶ کیلوگرم

طلا مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۳ بوداپست در وزن ۱۲۰ کیلوگرم

مسابقات کشتی قهرمانی آسیا

طلا مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۰۹ پاتایا در وزن ۹۶ کیلوگرم

مسابقات جهانی MMA

نقره مسابقات ۲۰۱۶ ریزین ۱۲۰ کیلوگرم

 

آیا این خبر مفید بود؟
آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون