{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

پس از ناکامی تیم ملی ایران مقابل تیم ژاپن در نیمه نهایی مسابقات جام ملت های آسیا در شب گذشته گزینه جدیدی برای سرمربیگری تیم ملی مطرح شده است که ما او را از جام جهانی روسیه به خاطر داریم.

اروه رنار
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

Hervé Renard ، هروه رنارد یا اروه رنار (تلفظ صحیح تر) سرمربی کنونی تیم ملی مراکش است. بازی خاطره انگیز و پیروزی یک بر صفر تیم ملی ایران مقابل مراکش در جام جهانی باعث شد تا وی به چهره ای آشنا برای ایرانیان تبدیل شود. حالا فدراسیون فوتبال ایران از هروه رنار به عنوان اصلی ترین گزینه سرمربی گری تیم ملی ایران نام می برد. وینچنزو مونتلا، برت فن مارویک و لورن بلان دیگر گزینه هایی بودند که پیشتر از آنها یاد شد. 

این مربی اهل کشور فرانسه است و 50 سال سن دارد. وی متولد 30 سپتامبر 1968 در شهر اکس-له-بن ، در شهرستان سووآ در ناحیه رون-آلپ کشور فرانسه با جمعیت اندک 28 هزار نفر است.

وی مدرک مربی گری Fußballehrer را از کشور آلمان دریافت کرد و در سابقه مربی گری اش همیشه ترکیب 1-3-2-4 را ترجیح داده است.

سابقه فوتبالی هروه انارد

وی از سال 1986 تا 2001 به عنوان بازیکن در تیم های کن Cannes ، والوریس Vallauris، تیم Sporting Club de Draguignan که همگی از تیم های فرانسوی هستند ایفای نقش کرده است.

سوابق مربی گری اروه رنار

فعالیت وی به عنوان مربی از سمت کمک مربی در لیگ چین و تیم SH Hengyuan در سال 2002 آغاز شد. سپس فصل بعد به تیم کمبریج یونایتد انگلیس پیوست و سال اول به عنوان کمک مربی و سال دوم به عنوان سرمربی ایفای نقش کرد.

وی در سال 2005 به سمت سرمربی تیم AS Cherbourg فرانسه منصوب شد و دو سال در آنجا ماند و در سال 2007 اولین تجربه ملی اش را با تیم ملی غنا به عنوان کمک مربی آغاز کرد.

تنها یک سال بعد و در سال 2008 وی به سرمربی گری تیم ملی زامبیا منصوب شد و تا پنج سال با این تیم کار کرد.

در سال 2013 اروه رنار به FC Sochaux فرانسه رفت و پس از آن نیز دوباره در سال 2014 به سرمربی گری تیم ساحل عاج منصوب شد.

در سال 2015 وی به لیل فرانسه رفت و ماجراجویی های هروه رنارد در سال 2016 به تیم ملی مراکش رسید و 35 بازی را با این تیم به انجام رساند و تا امروز میانگین 1.94 امتیاز در هر بازی ثبت کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون