{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

جیل بایدن، همسر جو بایدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده آمریکا از ۲۰ ژوئن سال ۲۰۲۱میلادی یعنی حدود دو ماه و نیم دیگر رسماً بانوی اول آمریکا خواهد شد.

جیل بایدن؛بانوی اول جدید آمریکا را بیشتر بشناسید

جیل بایدن، همسر جو بایدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده آمریکا از ۲۰ ژوئن سال ۲۰۲۱میلادی یعنی حدود دو ماه و نیم دیگر رسماً بانوی اول آمریکا خواهد شد.جیل بایدن که نام اصلی جیل بایدن «جیل جاکوبز» است، متولد ۵ ژوئن ۱۹۵۱ میلادی در ایالت نیوجرسی آمریکاست. او در خانواده‌ای هفت نفره رشد یافته؛ خانواده‌ای با پنج دختر که او بزرگترین آنها محسوب می‌شد.

والدین او، دونالد جاکوبز (کارمند بانک) و بونی جاکوبز (خانه‌دار) دیگر در قید حیات نیستند.

جیل دارای چهار مدرک دانشگاهی است. او دکترای خود را در رشته علوم آموزشی در ژانویه ۲۰۰۷ از دانشگاه دلاور دریافت کرده و همچنین دارای دو مدرک کارشناسی ارشد است که همه را زمانی که هم کار می‌کرده و هم مادر خانواده بوده دریافت کرده است.

جیل بایدن تا کنون دو بار ازدواج کرده است. اولین بار در سن ۱۸ سالگی با بیل استیونسن که زندگی مشترکشان تنها ۵ سال طول کشیده و بار دوم در سال ۱۹۷۷ میلادی با جو بایدن.

اولین دیدار او با جو بایدن به مارس ۱۹۷۵ میلادی برمی‌گردد؛ یعنی سه سال بعد از آنکه جو بایدن همسرش نیلیا هانتر را به همراه نائومی، دختر سیزده ماهه‌شان در یک تصادف رانندگی در سال ۱۹۷۲ میلادی از دست داد. در جریان این حادثه دو پسر جو نیز بشدت زخمی شدند.

پس از اولین دیدار، جیل و جو بایدن که در آن زمان سناتور دلاور بود به هم دلبسته می‌شوند. با این وجود جو بایدن تعریف کرده که حدود دو سال و نیم طول کشیده تا توانسته جیل را متقاعد کند که با او ازدواج کرده و مادر دو پسرش بو و هانتر شود.

حاصل ازدواج جو و جیل نیز دختری به نام اشلی است که اکنون یک مددکار اجتماعی است.
بیش از چهار دهه است که جیل بایدن ۶۹ ساله به کار تدریس مشغول است و قصد دارد این حرفه را پس از ورود به کاخ سفید نیز ادامه دهد.

او تا کنون به دلیل علاقه نداشتن به فعالیتهای سیاسی، در تمام سال‌های فعالیت رسمی و غیررسمی همسرش در سیاست، کمتر در انظار عمومی ظاهر شده است؛ حتی در هشت سالی که جو بایدن معاون باراک اوباما بود و او نیز لقب «بانوی دوم» را داشت.

به این ترتیب شاید بتوان گفت که اولین‌بار در اوت ۲۰۲۰ میلادی در جریان کنوانسیون ملی دموکرات‌ها بود که با اعلام رسمی جو بایدن به عنوان نامزد رسمی حزب دموکرات آمریکا، جیل نیز بر روی سن حاضر شد.

کارکنان کاخ سفید در دوران هشت سالۀ فعالیت جیل بایدن به عنوان «بانوی دوم» آمریکا، او را اینگونه توصیف کرده‌اند: یک مادر و مادر بزرگ، یک مربی مادام‌العمر، یک مادر مغرور و یک عضو فعال جامعه که در تمام این مدت نیز تدریس را به عنوان استاد تمام وقت زبان انگلیسی در کالج ویجینیای شمالی متوقف نکرده بود.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها