{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

مشاور امنیت ملی ترامپ که به واسطه خارج کردن آمریکا از تعهدات بین‌المللی، شهرتی دیرپا دارد، می‌گوید که راه عبور از تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران، از میز مذاکره می‌گذرد.

آمریکا خطاب به ایران: با ما مذاکره کنید!

«جان بولتون» مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا می‌گوید که جمهوری اسلامی ایران برای خلاصی از دور تازه تحریم‌های آمریکا، باید به میز مذاکره بازگردد.

بولتون سومین مشاور امنیت ملی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا پس از «مایک فلین» و «هربرت مک‌مستر» است. بولتون مرد لغو توافقات بین‌المللی مخصوصاً توافقاتی که رنگ و بوی هسته‌ای دارد.

وی بین سال‌های 2001 تا 2005 یعنی در دوره زمامداری «جورج دابلیو بوش»، معاون کنترل تسلیحات وزیر خارجه آمریکا بود؛ بولتون در همین دوره، نقشی کلیدی در خروج کشورش از پیمان موشک‌های ضدبالستیک و «چارچوب توافق» داشت. پیمان اولی در سال 1972 بین «ریچارد نیکسون» و مقامات وقت شوروی سابق و توافق دوم در سال 1994 با کره شمالی منعقد شده بود.

بولتون امروز دوشنبه، یک روز پیش از بازگشت اولین دور از تحریم‌های آمریکا که نتیجه خروج ترامپ از برجام است، پیشنهاد مذاکره داده و گفته: «آنها (ایرانیان) می‌توانند پیشنهاد رئیس‌جمهور (ترامپ) برای مذاکره را بپذیرند؛ پیشنهاد رئیس‌جمهور برای کنار گذاشتن کامل و قابل راستی‌آزمایی برنامه هسته‌ای و موشکی بالستیک است؛ پیشنهاد ما ذیل عبارات متکلفانه توافق ایران که اصلاً برای ما خوشایند نبود، نیست.»

مشاور رئیس‌جمهور آمریکا که با شبکه خبری فاکس‌نیوز مصاحبه می‌کرد، در ادامه گفته: «اگر ایرانیان واقعاً جدی باشند، به میز مذاکره می‌آیند. خواهیم فهمید که آنها (جدی) هستند یا نه.»

جان بولتون که روابطی بسیار نزدیک با منافقین دارد و سند دریافتی 40 هزار دلاری این تروریست‌ها به وی برای حضور در یکی از نشست‌هایشان هم لو رفته، به اخبار موجود در خصوص عزم دولت ترامپ برای تغییر نظام حاکم بر ایران هم واکنش داده و مدعی شده که «تغییر رژیم، سیاست ما نیست.»

وی به تهدید ایران مبنی بر ناممکن بودن ادامه صادرات نفت از تنگه هرمز در صورت توقف صادرات نفت ایران هم واکنش نشان داده و مدعی شده که ایران بلوف می‌زند و اگر چنین کاری کند «بدتری اشتباه خود را انجام داده است.»

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها