{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

در گوشه و کنار این دنیا اتفاقات عجیب و غریبی می افتد که باور کردنشان واقعا دشوار است.

فروش آنلاین روح داخل بطری! +عکس

امروز می خواهیم در مورد یکی از عجیب ترین فروش های دنیا صحبت کنیم: فروش روح داخل بطری شیشه ای! فردی مدعی شد هرروز شاهد اتفاقات عجیب و غریبی در این فضا هستیم، اما امروز می خواهیم در مورد یکی از عجیب ترین حوادث فضای مجازی صحبت کنیم. وقتی دو بطری شیشه ای کوچک در معرض فروش قرار داده شد که فروشنده مدعی بود داخل آن ها روح وجود دارد! شاید به نظرتان این کار بسیار مسخره و خنده دار برسد، اما نکته جالب این است که این دو بطری واقعا به فروش رسیده و مبلغ زیادی هم برای خرید آن پرداخت شده است. با ما همراه باشید تا در مورد این فروش عجیب بیشتر صحبت کنیم.


چند سال پیش در کشور نیوزلند اتفاقی افتاد که همه را متوجه تاثیر شگفت انگیز فضای مجازی بر زندگی کرد. فردی در یکی از وبسایت های فروش آنلاین دو بطری شیشه ای کوچک را در معرض فروش قرار داد و مدعی شد که داخل بطری ها دو روح اسیر شده اند! این ادعای جالب باعث شد وبسایت مربوطه بیش از ۲۰۰۰۰۰ بار بازدید داشته باشد و مردم از نقاط مختلف دنیا برای دیدن این بطری ها به وبسایت سر می زدند. اوی وودبری فروشنده این دو روح بود و مدعی شده بود که این دو روح را توسط یک متخصص تسخیر روح در خانه اش در کرایست چرچ به دام انداخته است. ظاهرا این دو روح را در چند قطره آب مقدس به دام انداخته بودند تا نتوانند فرار کنند!

دستگیری روح های مزاحم
خانم وودبری در مورد دستگیری این دو روح ناقلا اینطور گفته است: «مدتی بود که شاهد اتفاقات عجیبی در خانه ام بودم. ناگهان آب داخل کتری بدون روشن بودن به جوش می آمد، احساس می کردم کسی گردنم را لمس می کند و صداهایی از اتاق های خانه می شنیدم. سگم مریض شده بود و از رفتن به برخی اتاق ها وحشت داشت. برادرزاده ام هم از ماندن در خانه ام وحشت داشت و می گفت یک دختر کوچک را دیده است.»

این زن پس از آن که شاهد این حوادث عجیب و بدون پاسخ بود دست به دامان افرادی شد که مدعی جنگیری و به دام انداختن ارواح بودند. مراسم خاصی در خانه زن برگزار شد و ظاهرا روح های مزاحم به دام انداخته شدند. روح های مزاحم در واقع دو روح بودند، یک پیرمرد و یک دختر کوچک که در خانه حضور داشتند. به گفته خانم وودبری پس از آن زمان دیگر اتفاق عجیبی در خانه اش رخ نداده است.

پس از انجام مراسم، دو روح صحیح و سالم به داخل دو بطری شیشه ای هدایت شدند و درب بطری ها کاملا مهر و موم شد. بعد از این مراسم، خانم وودبری تصمیم گرفت دو روح کذایی را در معرض فروش قرار بدهد تا هم از شرشان خلاص بشود و هم پولی به جیب بزند! به این ترتیب فروش روح در شیشه مطرح شد و دو بطری حاوی روح ها به قیمت حدودا ۱۴۰۰ دلار در وبسایتی در معرض فروش قرار گرفت!

بیش از ۲۲۰۰۰۰ نفر هر هفته از این صفحه بازدید می کردند و نظرات مختلفی در مورد آن می دادند. برخی فروش روح داخل بطری را کاری احمقانه و خنده دار می دانستند و به کل آن را رد می کردند. بعضی دیگر اما این موضوع را باور کرده بودند و کنجکاو بودند که چطور می توانند دو روح اسیر شده را بخرند. ظاهرا گروه سومی هم وجود داشتند که هم موضوع را باور داشتند و هم در مقام دفاع از این دو روح برآمده بودند. به نظر آن ها فروش روح انسان های دیگر از نظر اخلاقی کار صحیحی نیست و باید آن ها را آزاد کرد!!!

معامله فروش روح داخل بطری خریدار خوبی هم پیدا کرد و با قیمت ۱۹۰۰ دلار به پایان رسید. خریدار این دو روح داخل شیشه یک شرکت تولیدکننده سیگار الکترونیکی بود که این همه پول را بابت دو بطری شیشه ای کوچک پرداخت کرد. مسئولین شرکت گفته اند که هنوز نمی دانند با این دو روح می خواهند چه کار کنند و صرفا این خرید برایشان جالب بوده است!

رواج فروش روح داخل بطری!
پس از این اتفاق افراد دیگری مدعی شدند که آن ها هم روح هایی را اسیر کرده و قصد فروش آن ها را دارند. فردی دیگر یک بطری را در وبسایت فروش آنلاین ای بی (ebay) در معرض فروش قرار داده بود و مدعی شده بود داخل آن روح وجود دارد. خوشبختانه این معامله به پایان نرسید و مسئولین وبسایت این معامله را به دلیل «فروش چیزی که موجودیتش قابل اثبات نیست» غیرقانونی اعلام کردند و آن را متوقف کردند. پس از آن وبسایت های فروش دیگر هم اعلام کردند که اجازه خرید و فروش روح داخل بطری را به هیچ کس نمی دهند و این کار مجاز نیست!

 

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها