{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

برای همه‌ی ما در طول زندگی بارها و بارها این سئوالات پیش آمده است که چرا فلانی شانس بهتری دارد؟ چرا او موقعیت‌های باورنکردنی در زندگی‌اش پیش می‌آید که حتی تصورش برای ما سخت است؟! چرا ما نمی‌توانیم خوش شانس باشیم؟

چگونه فردی خوش شانس باشیم؟!
بیشتر بخوانید

این موضوع که برخی از افراد خوش شانس‌تر از دیگران هستند، غیرقابل انکار است اما سئوال ما از شما این است که آیا باید در خانه بنشینیم، چای بنوشیم و منتظر باشیم تا جناب شانس به خانه‌ی ما سری بزند؟! یقیناً خیر.

ما حتی در بدترین شرایط می‌توانیم به دنبال سر نخ‌های طلایی باشیم. اگر در زندگی فقط به نکات منفی توجه کنیم مانع رسیدن به راه حلی درست و صحیح می‌شویم. پس باید خود را عادت دهیم که در هر شرایطی تفکری مثبت داشته باشیم. در این صورت راحت‌تر به نتیجه می‌رسیم و کنترل تمامی امور را به دست می‌گیریم.

کاهش نگرانی عامل خوش شانسی

نگرانی‌های شخصی در زندگی روزمره مانع انجام برخی از فعالیت‌ها می‌شود. در شرایط سخت از خودتان بپرسید: بدترین شرایط چی می تونه باشه؟! اجازه ندهید نگرانی‌ها شما را مغلوب کنند. ذهن انسان پیچیده تر و قدرتمند تر از آن است که فکرش را می‌کنید اما برخی از ما فقط نگرانی را یاد گرفته‌ایم! البته ما هم می‌دانیم مواقعی که در شرایط تنش زا قرار می‌گیرید، نگرانی و تنش برای باز کردن راه زندگی ضروری است. در یک گوشه نشستن و از دور شاهد همه‌ی مسائل و اتفاقات بودن کار بدی نیست اما هر چقدر چشم‌هایتان را بیشتر باز کنید و از فرصت‌های جدید بیشتر استفاده کنید همان اندازه شانس جذب خوشبختی را به سوی خود افزایش می‌دهید.

 

در جستجوی فرصت باشید!

فرصت‌های مناسب به ندرت سراغ انسان می‌آیند. در صورتی که فرصت مناسبی خود به خود ایجاد شود ایده آل است ولی موقعیت‌ها به طور اتفاقی، کمتر پیش می‌آیند. از هر ده مورد، نه مورد آن به وقوع می‌پیوندد، زیرا خودمان چنین می‌خواهیم.

پس چرا انجام کارهای خطرناک و ناخواسته را افزایش دهیم؟! در ابتدا از ریسک‌های کوچک شروع کنید اگر نتیجه داد آن را گسترش دهید. شما در هر لحظه باید گوش به زنگ موقعیت‌های مناسب باشید. گوش و چشمتان را باز کنید و حواستان به اطراف باشد تا چیزی را از دست ندهید.

 

یاد بگیریم چگونه با شانس بد بجنگیم!

راهی که برای مقابله با بدشانسی در پیش می‌گیریم با دیدگاه ما در زندگی ارتباط تنگاتنگی دارد. یک فرد منفی گرا همه چیز را در شرایط مختلف، بد می‌بیند. چنین اندیشه ای همیشه جلوی پیشرفت را می‌گیرد. سعی کنید در همه‌ی شرایط چه خوب چه بد، به مسائل، دیدگاه مثبت داشته باشید. وقتی بر موردی تمرکز می‌کنید که باعث به وجود آمدن آن شرایط شده است، افکار خود را به انحراف می کشانید. البته در همه‌ی شرایط مثبت اندیشی کاری بس دشوار است ولی تمرکز روی شادی و داشتن دیدگاه باز و شفاف امکان دسترسی به شانسی را که از دست داده‌اید افزایش می‌دهد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون