{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

اتاق نهارخوری فضایی برای آرامش و رهایی یافتن از فشار زندگی روزمره است. جایی که افراد خانواده در کنار هم جمع می‌شوند تا پیوندهای خانوادگی را دوباره محکم کنند، باهم لبخند بزند و غم‌هایشان را هم در آنجا شریک شوند.

طراحی های دیدنی از میزهای ناهارخوری+عکس

 پس باید به دنبال فضایی آرام و شادبود و این هنر بزرگ طراح است که این فضا را در محیط منزل ایجاد کند.
اتاق ناهار خوری اسکاندیناوی با دیوارهای سفید و کابینت های سفید که نور را بیش ار بیش انعکاس می دهند.
فرش گرد زیر میزناهارخوری که ترکیبی از رنگ سبز دیوار و رنگ سفید اشیاء استفاده شده در این بخش از خانه که معرف سایه ای از رنگ سبز به عنوان رنگ قالب در این فضاست.
دیوارهای سبز خسته کننده در اتاق ناهارخوری با اضافه کردن مجوعه ای از رنگ های سفید مثل میز و صندلی ناهارخوری یک حس آرامش به این بخش از خانه بخشیده. فرش گرد زیر میزناهارخوری که ترکیبی از رنگ سبز دیوار و رنگ سفید اشیاء استفاده شده در این بخش از خانه که معرف سایه ای از رنگ سبز به عنوان رنگ قالب در این فضاست.
کوسن‌های موجود روی صندلی‌هایی از جنس بامبو با رنگ‌بندی و طرح کاغذدیواری هماهنگی کامل دارد. نکته جالب در فضای ناهار خوری کلاسیک کنونی این است که با توجه به تنوع رنگی نسبتاً متضاد در آن، هارمونی موجود از بین نرفته و طراح به یک ترکیب دلپذیر دست‌یافته است.لوستر کلاسیک و انتخاب سرویس چینی وآرایش میز با گل های قرمز همه چیز در این ناهار خوری کلاسیک زنده و شاداب است .
میز چوبی ناهارخوری مدرن در کنار صندلی‌هایی با سبک معاصر (Contemporary) با فضای پنل هماهنگ است. کاغذدیواری استفاده‌شده، مرکب از گل‌های سفید درزمینه آبی است. پرده‌ها و موکت با پنل هماهنگی دارد.
طرح کنونی ترکیب سادگی، ظرافت و زیبایی است. میز و صندلی‌های ناهارخوری، مدرن است. کاغذدیواری الگویی هندسی دارد. رنگ زرد اشکال موجود در الگو، نماد و نشانه‌ای از آفتاب است. حضور ساعت دیواری با طرح خورشید هم این حدس را تأیید می‌کند.
فضای تصویر کنونی، فضای یک محیط سنتی و روستایی است. طرح کاغذدیواری ساده و آرام‌بخش است، شاخه‌های معدود در یک زمینه روشن قرار دارند و همراه با شکوفه‌های بهاری، نوید شادمانی و تازگی را می‌دهند. صندلی‌های به سبک روستایی در کنار سبک معاصر و مدرن صندلی، شکلی تلفیقی به فضا بخشیده‌اند.
طرحی از یک اتاق ناهارخوری در «کنتیکات» ایالات‌متحده، الگوی اقتباس شده از طبیعت در تصویر با رنگ آرام‌بخش خود دارای هارمونی مناسبی با طراحی میز نهارخوری است. حضور تم صورتی و یاسی در طرح در خدمت برجسته‌تر کردن طرح دیوار قرار گرفته‌اند و برخلاف نگاه اول نمی‌توان گفت که این تم رنگی، الگوی دیوار را پنهان می‌کند.
میز زیبای چوبی و چهار صندلی چوبی در برابر سکویی با روکش چرم قرار گرفته است. در سبک مدیترانه‌ای دیوارهای گچ‌بری شده رایج هستند. مبلمان در این سبک مهم و معمولاً بر مبنای سبک روستیک است. کوسن‌هایی با رنگ‌های روشن و آرام در دکوراسیون حضور دارد. اگر به دنبال سبک‌های شاد و درعین‌حال آرام و نزدیک با طبیعت هستید، سبک مدیترانه‌ای سبک مناسبی است.
طرحی زیبا و گیرا با هارمونی رنگی بالا در دیترویت در ایالات‌متحده آمریکا که با استفاده از سبک انتقالی (Transitional) طراحی شده است. سبک طراحی انتقالی ترکیبی از سبک سنتی و مدرن است. این سبک از مبلمان پارچه‌ها و مواد مدرن و سنتی استفاده می‌کند. در این سبک دیوارها رنگ‌های خنثی دارند و به عنوان پس‌زمینه برای چوب استفاده می‌شوند.
 

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها