{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

مریم مرداسی وزیر فرهنگ الجزایر به دلیل خشم عمومی در پی حادثه کنسرت پنجشنبه‌ گذشته (31 مردادماه) الجزیره استعفای خود را اعلام کرد.

استعفای وزیر در پی مرگ چند نفر در کنسرت+عکس
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

گفتنی است، هزاران نفر از مردم پایتخت الجزایر یعنی شهر الجزایر یا الجزیره برای حضور در کنسرت عبدالروف دراجی معروف به «سول‌کینگ» در استادیومی در این شهر جمع شده بودند.

«سول‌کینگ» خواننده 29 ساله فرانسوی‌الاصل، ستاره‌ای بزرگ در شمال آفریقاست. ترانه «آزادی» یکی از آثار معروف این خواننده است که معمولا در اعتراضات این کشور به کرات شنیده شده است. معترضان الجزایر از ماه آوریل سال جاری خواستار اصلاحات سیاسی و برکناری عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهوری وقت با حاکمیت طولانی‌اش در الجزایر بودند.

خبرگزاری فرانسه درباره این اتفاق نوشته است: «در روز شنبه (دو روز پس از کنسرت) رئیس پلیس الجزیره عزل شده است. البته تا این لحظه هیچ دلیل رسمی برای برکناری رئیس ‌پلیس ارائه نشده، اما یک منبع آگاه برکناری این مقام را با کنسرت «سول‌کینگ» در ارتباط می‌داند. در این میان مدیر بخش برگزاری و ساماندهی کنسرت‌ها در این کشور نیز روز جمعه برکنار شده است.

استعفای وزیر الجزایر در پی مرگ چند نفر در کنسرت

لازم به ذکر است بسیاری از مردم الجزایر، ایمنی ضعیف و مدیریت ناکارآمد در ایجاد ازدحام در کنسرت الجزیره را سرزنش کرده و مورد انتقاد قرار دادند.

این کنسرت که 5 زخمی و 20 کشته برجای گذاشته به صورت زنده از یکی از کانال‌های تلویزیون ملی الجزایر پخش شد.

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون