{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

به دنبال تشدید تنش میان واشنگتن و آنکارا که موجب کاهش ارزش لیر [واحد پول ترکیه] در برابر دلار شده است، برنامه عجیبی روی آنتن تلویزیون ترکیه رفت.

شاباش گرفتن «ترامپ» در برنامه تلویزیونی !+عکس

این برنامه تلویزیونی به رغم اینکه ساعات پایانی شب روی آنتن رفت، مخاطبان زیادی داشت. در این برنامه مردی که ماسک دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، را به چهره داشت برای دقایقی به اجرای حرکات موزون پرداخت و مجری برنامه ضمن تشویق وی اسکناس‌های دلار را به عنوان شادباش بر سر او می‌ریخت.
تعدادی از مخاطبان این برنامه که در استودیو حضور داشتند و ماسک ترامپ را به چهره زده بودند نیز حرکت مرد را تکرار کردند و مجری نیز همچنان به ریختن دلار بر سر آن‌ها ادامه می‌داد.
این برنامه پس از آن در رسانه‌های آمریکایی انعکاس یافت که یک خبرنگار ترکیه‌ای با انتشار بخش‌هایی از برنامه نوشت: «همزمان با اینکه ترکیه، دونالد ترامپ را متهم می‌کند که از روی عمد سعی دارد ارزش لیر را در برابر دلار کاهش دهد تا شاید به اقتصاد آن آسیب بزند، برنامه شبانه تلویزیون ترکیه مردی که با ماسک ترامپ می‌رقصید را دلار باران کرد!»
پس از آنکه دولت آنکارا «اندرو برانسون»، یک کشیش آمریکایی را به اتهام ارتباط با سازمان گولن و دست داشتن در کودتای نافرجام سال 2016 در این کشور در بازداشت خانگی نگه داشت و به رغم درخواست آمریکا از آزاد کردن آن خودداری کرد، رئیس جمهور آمریکا نیز تعرفه واردات آلومینیوم و فولاد از ترکیه را دو برابر کرد. این اقدام ترامپ باعث شد ارزش لیر در برابر دلار سقوط کند.
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه نیز در مقابل از مردم این کشور خواست دلار و یورو خود را به منظور حمایت از لیر بفروشند. لیر، پول ملی ترکیه امسال حدود چهل و پنج درصد ارزش خود را در برابر دلار آمریکا از دست داده است.

 

 

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها