{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

حمید بقایی مشاور رئیس‌ جمهور احمدی نژاد در دولت نهم و دهم در جاده گیلانغرب تصادف کرد.

حمید بقایی مشاور رئیس‌دولت نهم ودهم (احمدی نژاد) عصر روز گذشته ساعت ۲ بعدظهر در جاده گیلانغرب (حدفاصل دهستان دیره) دچار حادثه شدید رانندگی شد که براساس اخبار دریافتی به این رسانه حال عمومی حمید بقایی و خانواده ایشان مطلوب گزارش شده‌است.حمید بقایی در شهر همدان متولد شد. به دلیل شغل پدرش که در لشکر 81 زرهی کرمانشاه خدمت می کرد ساکن شهر کرمانشاه بود. دارای دو برادر است و در سال 1372 ازدواج کرده است.

سال 1366 موفق به اخذ دیپلم تجربی از دبیرستان امام خمینی (رض) در کرمانشاه شد.

مهرماه سال 1366 به استخدام وزارت اطلاعات درامد و همزمان در دانشکده امام باقر (ع) به تحصیل پرداخت و سه سال و نیم بعد به اخذ لیسانس " بررسی اطلاعات" نایل گردید و در سال 90 نیز فوق لیسانس جغرافیای سیاسی گرفت.

 
بیوگرافی حمید بقایی

تنها به مدت شش سال در حوزه ضد جاسوسی عراق در وزارت اطلاعات بعنوان رئیس اداره بررسی خدمت کرد و در سال 1372 به اداره کل امور اجتماعی وزارت کشور منتقل شد و تا سال 1378 در این وزارت خانه فعالیت کرد.

در وزارت کشور رئیس گروه آمار و اطلاعات و سپس رئیس گروه شورای اسلامی در اداره کل امور اجتماعی این وزارت خانه بود.

آخرین سمت آقای حمید بقایی در وزارت کشور معاون اداره کل بازرسی و رسیدگی به شکایات بود.

وی در سال 1378 از وزارت کشور به صدا و سیما رفت و در سمت مشاور مدیر شبکه پیام و مدیر طرح و برنامه این شبکه به فعالیت پرداخت.

حمید بقایی در ادامه فعالیت خود در صدا و سیما ، مدیر طرح و توسعه سیستم ها در معاونت فنی این سازمان شد و سپس به سمت مشاور این معاونت منصوب گردید.

وی همچنین مشاور رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و سرپرست مرکز فناوری اطلاعات در این سازمان بوده است.
 
 بیوگرافی حمید بقایی

وی در حد فاصل سالهای 84 تا 88 قائم مقام سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بود و در سال 88 با حکم رئیس جمهور به سمت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی منصوب گردید که تا سال 1390 در این سمت و عضویت در دولت دهم انجام وظیفه می کرد.

حمید بقایی همچنین در سمت دبیر شورای عالی مناطق آزاد ، فعالیت کرده و این مسئولیت را تا سال 1392 عهده دار بوده است.

وی همچنین در فاصله سالهای 90 تا 92 معاون اجرایی و سرپرست نهاد ریاست جمهوری بوده است.

در سال 1391حمید بقایی از طرف رئیس جمهور به عنوان نماینده دولت در شورای عالی نظارت بر صدا وسیما منصوب شد که تا سال 92 در این سمت ایفای نقش کرده است.
 
بیوگرافی حمید بقایی

عضویت در کمیسیون های اقتصادی و فرهنگی دولت دهم از دیگر فعالیت های وی بوده است.

طی چهار سال گذشته ، حمید بقایی مسئولیت اجرایی و پشتیبانی دفتر رئیس دولت های نهم و دهم را برعهده داشته است.

محل زندگی حمید بقایی در فاصله سالهای 1348 تا 1366 در کرمانشاه بوده است که به این ترتیب وی و خانواده پدری او در تمام سالهای جنگ در منطقه جنگی به سر برده اند و در اثر بمباران رژیم بعث عراق سه بار خانه آنها مورد آسیب جدی قرار گرفت.

پدر وی طی سالهای جنگ و در دوران آتش بس تا زمان پذیرش قرارداد 1975 الجزایر،توسط صدام و بازگشت ارتش به پادگانها در مناطق عملیاتی حضور داشت.
 

 

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها