{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

نسیم ادبی،بازیگر سینما و تئاتر این عکس را در اینستاگرامش منتشر کرد.

نسیم ادبی،بازیگر سینما و تئاتر این عکس را در اینستاگرامش منتشر کرد.نسیم ادبی بیش از 20 سال است که در سینما ، تئاتر و تلویزیون مشغول به فعالیت است اما با سریال شهرزاد شهرتش بسیار زیاد شد.نسیم ادبی در تاریخ ۱۶ شهریور ماه سال ۱۳۵۵ در تهران به دنیا آمد.

 

سیم ادبی بیشتر با سریال شهرزاد شناخته میشود، او دراین سریال نقش خواهر بزرگ‌تر کاراکتر شهرزاد را بازی می کرد. نسیم ادبی در سریال هایی همانند خوب، بد، جلف و دوران عاشقی هم ایفای نقش کرده اسـت. در ادامه با مجله پارس ناز همراه باشید تا بیشتر با نسیم ادبی آشنا شویم.

نسیم ادبی متولد 16 / 6 / 1355 می باشد

بیوگرافی نسیم ادبی

نسیم ادبی در ۱۶ شهریور ۱۳۵۵ در شهر تهران بدنیا آمد. او فعالیتش در تئاتر را از سال 1372 آغاز کرد و سپس درسال 1375 با بازی در سریال “دوقلوها” وارد تلویزیون شد. تنها یک سال پس از حضورش در تلویزیون، نخستین تجربه سینمایی خودرا با بازی در فیلم “زندگی” کسب کرد.

وی فعالیت حرفه‌ای خودرا در زمینه تئاتر از سال 1380 و با بازی در نمایش “رند خلوت نشین” آغاز و بـه‌ صورت جدی کار در عرصه تئاتر را ادامه داد. بازی در سریال “حلقه سبز” را می توان نقطه عطفی در دوران بازیگری وی در تلویزیون دانست کـه باعث شد او پس از بازی دراین سریال، روی هنر خود برای حضورش در تلویزیون حساب ویژه‌ای باز کند.

نسیم ادبی هم چنین در مجموعه “شهرزاد” ایفای نقش کرده اسـت. نسیم ادبی درسال 1378 وارد دانشگاه شد و مدرک لیسانس خودرا در رشته نمایش با گرایش بازیگری از دانشگاه آزاد اسلامی دریافت کرد. ابراهیم اثباتی، شوهر نسیم ادبی اسـت.

ابراهیم اثباتی آهنگساز و نوازنده بوده و آشنایی نسیم ادبی و همسرش درسال 1383 صورت گرفت؛ زمانی‌کـه نسیم ادبی در نمایش “شمس پرنده” بـه کارگردانی پری صابری در تالار وحدت ایفای نقش می کرد و همسر او آهنگساز آن مجموعه بود. نسیم ادبی و همسرش پس از گذشت 5 سال از آشنایی ودر سال 1388 با یک دیگر ازدواج کردند.

نسیم ادبی عاشق تئاتر اسـت و بـه گفته خودش تجارب فراوانی را روی صحنه تئاتر بدست آورده اسـت. او درباره زندگی شخصی خود می گوید کـه خانه‌مان همیشه پر از موزیک اسـت. او کـه بـه واسطه شغل همسرش بـه این توفیق اجباری رسیده دراین باره می گوید کـه عاشق موسیقی و ساز اسـت و همسرش مدام در حال زدن ساز اسـت.

آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها