{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

عکس امین حیایی و همسرش را در کنار داور عصر جدید، رویا نونهالی می بینید.

تیپ شیک امین حیایی و همسرش در کنار رویا نونهالی/ عکس

عکس امین حیایی و همسرش، نیلوفر خوش خلق را در کنار داور عصر جدید، رویا نونهالی می بینید.امین حیایی  (زادهٔ ۱۹ خرداد ۱۳۴۹ در تهران) هنرپیشه و خواننده ایرانی و برنده جایزه سیمرغ بلورین است.امین حیایی در ۱۹ خرداد ۱۳۴۹ در تهران در محله قیطریه به دنیا آمد.

امین حیایی

پدرش تقی حیایی کارمند شغل آزاد بود در دوران تحصیل به فعالیت در تئاتر پرداخت و پس از گرفتن دیپلم، ضمن خدمت سربازی در مرکز هنرهای نمایشی عقیدتی - سیاسی نیروی هوایی فعالیتش را آغاز کرد. در سال ۱۳۷۰ بازیگر یک تئاتر کودکان به کارگردانی ثریا قاسمی بود. در پانزدهمین جشنواره فیلم فجر نامزد دریافت جایزه بازیگر نقش دوم برای فیلم «براده‌های خورشید» شد.

خیلی زمان برد تا بتواند به عنوان بازیگر نقش اول در فیلم‌های سینمایی بازی کند و در اولین نقش آفرینی اش به عنوان بازیگر نقش اول در فیلم «سیب سرخ حوا» (۱۳۷۸) چندان موفق نبود. او در سال ۱۳۸۱ با بازی در شش فیلم: مزاحم، مانی و ندا، مونس، اثیری، رز زرد و بوی بهشت روی پرده سینماهای تهران رفت و از این حیث رکورددار بود.

حیایی همچنین تا به حال در چهار فیلم هتل کارتن، دست‌های آلوده، مزاحم و تله از ساخته‌های سیروس الوند به ایفای نقش پرداخته‌است.

وی در سال ۱۳۸۶ برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم شب شد.[۲]

او همچنین برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد در جشنواره سی و ششم فیلم فجر برای فیلم شعله‌ور شد.[۳] همسر وی نیلوفر خوش‌خلق از بازیگران سینمای ایران است.

 
آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها