{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

راینر در تمامی بخش‌های هالیوود از نشر گرفته تا نویسندگی سریال فعالیت داشته است.

نویسنده‌ اسطوره‌ای سینما درگذشت +عکس

کارل راینر نویسنده‌ اسطوره‌ای هالیوود دوشنبه ۲۹ ژوئن در سن ۹۸ سالگی از دنیا رفت. درگذشت راینر توسط منشی و فرزندش "راب راینر" تأیید شده است. او مارس سال ۱۹۲۲ در برانکس از خانواده‌ی یهودی مهاجری متولد شد. پدر او یک ساعت‌ساز اتریشی و مادرش رومانیایی بود. اما این برادرش چارلی بود که او را به بازیگری تشویق کرد. "چارلی راینر" در جنگ جهانی دوم از دنیا رفت. 

"کارل راینر" در سال ۱۹۴۳ به خدمت نیروی هوایی آمریکا درآمد اما پیوند خود با دنیای بازیگری را نگسست و نیروها را با اجرای نمایش سرگرم می‌کرد. پس از جنگ، راینر در تئاترهای برادوی ظاهر شد اما زمانی به شهرت رسید که در سال ۱۹۵۰ به "شوی شوهای شما" راه پیدا کرد. او در این سریال در کنار "مل بروکس" و "نیل سایمون" نویسندگی کرد. بروکس و راینر سپس در سال ۱۹۶۰ با "شوی استیون آلن" با یکدیگر همکاری کردند.

در سال ۱۹۵۹ او ایده‌ی تولید سریالی بر اساس زندگی‌اش را مطرح کرد اما استودیو به او اجازه‌ی نقش‌آفرینی را نداد و در عوض "دیک ون دایک" را انتخاب کرد و عنوان سریال را به "شوی دیک ون دایک" تغییر داد. راینر در این سریال چندین مرتبه در نقش "آلن بردی" ظاهر شد. 

راینر سپس چند فیلم بلند را کارگردانی کرد و در آن‌ها به ایفای نقش پرداخت. در سال ۱۹۶۳ کمدی رمانتیک "همه هیجانش" را نوشت و در سال ۱۹۶۶ در کمدی سیاسی "روس‌ها دارند می‌آیند" بازی کرد.

راینر در سال ۱۹۷۹ با "استیو مارتین" فیلم "کثیف" را ساخت و در نهایت سه بار با این کمدین همکاری کرد. او در طول دهه‌ی گذشته در چندین نقش از جمله سریال "شوی کلیولند" صداپیشگی کرد.

او در سال ۲۰۰۰ جایزه‌ "مارک تووین طنز آمریکایی" را دریافت کرد و در مجوعه ۱۸ کتاب نوشت یا در نگارشش نقش داشت. کتاب اتوبیوگرافی او تحت عنوان "بیش از حد گرفتار بودن برای مردن" را در سال ۲۰۱۷ منتشر کرد.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها