{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

یک فوق تخصص بیماری‌های عفونی اطفال با بیان اینکه علائم کرونا در کودکان شامل تب، سرفه، عطسه و... است، گفت : در تعدادی از کودکان بویژه با شروع فصل گرما، کرونا با علائمی شبیه مسمومیت خود را نشان می‌دهد.

علائم کرونا در کودکان چگونه است؟
کیقباد قدیری فوق تخصص بیماری‌های عفونی اطفال با اشاره به شیوع بیماری کرونا بین کودکان، گفت : با وجود اینکه در ماه‌های ابتدایی شیوع کرونا عمدتا بزرگسالان درگیر این بیماری می‌شدند، اما حالا خیلی از کودکان از این بیماری و خطرات آن بی نصیب نمانده‌اند.
او گفت : خوشبختانه علائم بیماری کرونا در کودکان اغلب به شکل خفیف است و این بیماری همچنان برای این سنین با خطرات کمتری همراه است.
این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: چنانچه کودک بیماری زمینه‌ای نداشته باشد، در اغلب موارد بیماری برای او خطر چندانی ندارد و با بروز علائم خفیف ظرف دو هفته بهبود پیدا می‌کند. البته این بیماری کرونا برای سنین زیر یک سال خطرناک بوده و بطور معمول نوزادان به شکل شدیدتری این بیماری را می‌گیرند.
این فوق تخصص بیماری‌های عفونی اطفال در خصوص علائم بیماری کرونا در کودکان، گفت: در کودکان هم همانند بزرگسالان علائم، تب، سرفه، عطسه و کوفتگی بدن وجود دارد و بروز این علائم حتی به شکل خفیف می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای کودکان به کرونا باشد.
او ادامه داد: گاهی کرونا در کودکان به شکل یک سرماخوردگی بسیار ساده بروز پیدا می‌کند و والدین در این زمینه باید هوشیار باشند.
او افزود: در فصل گرما شاهد طیف دیگری علائم از جمله اسهال، استفراق و علائمی مشابه مسمومیت هستیم که این علائم در کودکان مبتلا به کرونا بسیار شایع است.
قدیری ادامه داد: بروز هر یک از این علائم ولو خفیف می‌تواند زنگ خطری برای ابتلای کودکان به کرونا باشد و والدین باید هرچه سریعتر این کودکان را نزد پزشک ببرند.
فوق تخصص بیماری‌های عفونی اطفال با بیان اینکه عمده کودکان با تعطیلی مهدکودک‌ها و مدارس در محیط خانه هستند، گفت: بیشترین دلیل ابتلای کودکان به کرونا، انتقال از طریق والدین و افراد بزرگسال خانواده است و در همین راستا توصیه می‌شود والدین در محیط خانه تا حد امکان رعایت نکات بهداشتی و فاصله مجاز با کودکان خود را داشته باشند.
او افزود: اگر والدین در محیط‌های آلوده و شلوغ تردد و یا فعالیت دارند، باید بیشتر مراقب فاصله خود با کودکان باشند .
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها