{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

کیک یزدی را شاید خیلی از ما ها با مرور خاطرات بچگی مان به خوبی به یاد بیاوریم و همین خاطرات خوشمزه اصل ماندگاری این شیرینی اصیل شده است.

آموزش ساده و متفاوت خوشمزه ترین کیک یزدی+ویدیو

کیک یزدی یکی از خوشمزه ترین کیک های سنتی ایرانی است.. دستور اصلی این کیک محبوب و خوش طعم به یزد تعلق دارد. اگر به شهر یزد سفر کرده باشید، حتما متوجه تفاوت طعم کیک یزدی اصیل و سنتی با نوع معمول کیک یزدی قنادی ها شده اید. کیک یزدی شیرینی سنتی است که با دستور های متفاوتی درست می شود اما این دستور پخت بعد از سال ها تجربه به دست آمده که طرفدارهای زیادی دارد. 

کیک یزدی  نوعی شیرینی بومی یزد در مرکز ایران است و بیشتر در خود استان یزد برای پذیرایی در مراسم مذهبی از آن استفاده می‌کنند.

مواد لازم در تهیه آن، تخم مرغ، شکر، روغن جامد یا کره، آرد سفید، نمک میوه، جوش شیرین، بیکینگ پودر، ماست یا شیر، هل و در صورت دلخواه مقداری کشمش و خلال پسته است. نمونه مشابه این نوع کیک در شهرهای دیگر کشور نیز پخته می‌شود اما طعم و عطر متفاوت این کیک در یزد دلیل عمده استقبال از آن است.

هر کیکی برای خود نکاتی دارد که به خوشمزه‌تر شدن آن کمک می‌کند. اصولا اگر نکات مربوط به پخت کیک رعایت شود یک شیرینی خوشمزه و استثنایی را می‌توانید در اختیار داشته باشید.

این شیرینی خوشمزه با این حال که خیلی از انواع شیرینی های مختلف از جمله نان خامه ای و شیرینی کشمشی به بازار آمدند اما از یاد هیچ کس نرفت ، چون که خیلی ها خوب می دانند که طعم این شیرینی خوشمزگی چای را دوچندان می کند.

در لینک زیر می توانید با مشاهده این ویدیو به راحتی با آموزش متفاوت کیک یزدی آشنا شوید.

https://youtu.be/uszUTtb_QA4

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها