{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

خانم کارگردان و چند مسافر دیگر در حال تردد با یک خودرو بودند که سه مرد اسلحه به‌دست در جاده به سمت آن نشانه رفتند.

 کارگردان زن معروف مورد حمله قرار گرفت + عکس

صبا سحر کارگردان، بازیگر و فعال اجتماعی افغان به گزارش ورایتی روز گذشته مورد اصابت گلوله قرار گرفته و پس از آن راهی بیمارستان شده است.

به‌گزارش ویجیاتو، طبق گزارش اولیه که توسط بی بی سی منتشر شد، سحر و چند مسافر دیگر در حال تردد با یک خودرو بودند که سه مرد اسلحه به‌دست در جاده به سمت آن نشانه رفتند.

امال زکی، همسر صبا سحر به رسانه‌ها گفته او در حال رفتن به محل کار خود بوده که اینگونه مورد تهاجم قرار گرفته است.

وقتی صبا پنج دقیقه‌ای می‌شد که خانه را ترک کرده بود، صدای تیراندازی شنیدم. به تلفنش زنگ زدم و او گفت به شکمش تیر اصابت کرده است.

خیلی سریع به محل تیراندازی رفتم و دیدم همه‌شان زخمی‌اند. پس از دریافت کمک‌های اولیه راهی بیمارستان و بخش اورژانس شدیم.

طبق تایید زکی، صبا سحر عمل جراحی موفقیت‌آمیزی داشته است. وی همچنین تاکید کرد که سحر همراه ۴ نفر (۲ بادیگارد، راننده و یک کودک) راهی محل کارش بوده؛ خوشبختانه راننده و کودک آسیب جدی ندیده‌اند.

این تیراندازی در بخش‌های غربی شهر کابل اتفاق افتاد؛ تاکنون هیچ گروه یا جبهه‌ای مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته و سطح مجروحیت سحر مشخص نیست.

صبا سحر یکی از مشهورترین بازیگران در افغانستان است که به عنوان یکی از نخستین کارگردانان زن در تاریخ این کشور نیز فعالیت می‌کند. از جمله فیلم‌ها و سریال‌های مطرح او می‌توان به Commissioner Amanullah، The Law، Passing the Rainbow و Kabul Dream Factory اشاره نمود.

سازمان عفو بین‌الملل که در زمینه حمایت از حقوق بشر فعالیت می‌کند، ابراز نگرانی کرده که اخیرا میزان حمله به هنرمندان و فعالان اجتماعی و سیاسی در افغانستان افزایش یافته است.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها