{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

نگه‌داری از حیوانات عجیب و غریب به یک رسم برای برخی سلبریتی‌ها در سرتاسر جهان تبدیل شده است.

 در کشورهای مختلفی از آمریکا تا انگلیس بسیاری ثروتمندان و «سلبریتی»‌ها از حیوانات عجیب و غریب در خانه خود نگه‌داری می‌کنند. برای مثال جاستین بیبر، خواننده معروف کانادایی، از یک میمون کپوچین نگه‌داری می‌کرد اما پس این که به او مجوز نگه‌داری از میمون داده نشد او این حیوان را به باغ‌وحش داد.

مایک تایسون بوکسور معروف آمریکایی هم سه قلاده ببر داشت که بعد از این که یکی از ببرها به فردی حمله کرد آن‌ها را فروخت و این کارش را «احمقانه» دانست.

نبود قوانین سفت و سخت و از سویی عدم کنترل قاچاق حیوانات باعث شده است که هزاران نفر به نگه‌داری حیواناتی مثل ببر، میمون، مار، عقاب و ... بپردازند و این موضوع به صنعتی تبدیل شود که درآمد سالیانه آن هفت تا ۲۳ میلیارد دلار است، حتی در برخی کشورها به راحتی مدرک نگه‌داری از برخی حیوانات برای برخی افراد صادر می‌شود.

برای مثال براساس گزارش بی‌بی‌سی در بریتانیا مجوز نگه‌داری از بیش از ۲هزار گراز وحشی، ۴۱۲ بیسون، ۳۰۰ مار زهردار، ۱۵ گرگ، ۱۳ ببر و ۱۰ تمساح صادر شده است، این موضوع با نگرانی‌های زیادی از سوی فعالین محیط‌زیست در بریتانیا همراه شده است. در سال ۲۰۱۸ هم بیش از ۴هزار گونه حیات وحش که در خانه‌ها و بدون مجوز زندگی می‌کردند، نجات داده شدند. جریمه نگه‌داری حیوانات غیرمجاز در این کشور ۲هزار پوند است و حیوان از فرد گرفته می‌شود.

آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها