{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

در پی حمله محمد حسین میثاقی مجری فوتبال برتر به دکتر هاشمیان در پیامی جواب اورا داد و نوشت:اونهایی که واقعا دلشون به درد میومد و اشک میریختند و رفیق بودند، همگی را دیدم، شما جزوشان نبودید.

جواب دندان شکن دکتر هاشمیان به محمدحسین میثاقی+عکس

دکتر محمدرضا هاشمیان پزشک معالج علی انصاریان از برخورد مردم با خودش بعد از فوت این پیشکسوت فوتبال گلایه دارد.

دکتر هاشمیان گفت: همه مرا قاتل علی انصاریان میدانند!!! به گفته پزشکان معالج ریه‌های علی انصاریان به شدت درگیر ویروس کرونا شده بود و با اینکه چند روزی مراقبت‌های ویژه ای از او صورت گرفت اما با وجود مبارزه جانانه‌اش تسلیم اراده حق شد. و به رفیق همیشگی‌اش مهرداد میناوند پیوست. یکی از افرادی که در مدت دست‌وپنجه نرم‌کردن علی انصاریان با ویروس کرونا نامش بر سر زبان‌ها افتاد، دکتر محمدرضا هاشمیان پزشک معالج او بود. این پزشک کارکشته که متخصص ICU است، حالا بعد از درگذشت این پیشکسوت ارزنده هم مورد هجمه‌های سنگینی در فضای مجازی قرار گرفته است.

در چنین شرایطی و چند روز بعد از درگذشت انصاریان دکتر هاشمیان در یک لایو اینستاگرامی ناگفته‌هایی را درباره بیماری انصاریان بر زبان آورد که بخشی از آن را در ادامه می‌خوانید:

دکتر هاشمیان صحبت‌هایش را این گونه شروع کرد: «بحث این است که بیمار (انصاریان) به عنوان یک ورزشکار چرا باید به آی‌سی‌یو برود؟ چرا باید علی انصاریان به ICU برود؟ اگر او آمده سی‌تی‌اسکنی که نشان دادم چرا حاشیه‌ساز شد؟ همه حرفه‌ای‌های کووید-۱۹ بعد از آن گفتند چقدر درگیری ریه‌های انصاریان زیاد است. من هم گفتم با درگیری بسیار شدید ریه مواجه هستیم.»

او ادامه می‌دهد: «کسی که ۱۰، ۱۱ روز دیر مراجعه می‌کند و سهل‌انگاری صورت گرفته است. درمان اختصاصی هم نگرفته بود. عدد درگیری ریه علی انصاریان اصلا معمول نبود. کلیه و کبد او هم افت کرده بود. تلاش کردیم وضعیت او را بهبود ببخشیم تا بتواند بعضی دارو‌ها را از طریق کلیه‌اش دفع کند.»

 

اصلا قرار نبود من پزشک معالج انصاریان باشم

پزشک معالج انصاریان در ادامه افشا می‌کند که با درخواست دوستانش و برای کمک به وضعیت این پیشکسوت فوتبال وارد ماجرا شده است: «بعد از یکی دو روز پزشک معالج او تماس گرفت و گفت، چون شرایط انصاریان از نظر تنفسی بدتر شده و همه ریه درگیر است باید در ICU بستری شود و احتیاط را بالاتر ببریم. از من خواستند که پزشک معالج انصاریان باشم. من هم استقبال کردم، چون درمان هر مریضی حال آدم را بهتر می‌کند. از طرفی میناوند حالش بد بود و قبول کردم که بالای سر انصاریان باشم.»

 

هیچ وقت وضعیت انصاریان نرمال نبود

او در بخش دیگری به وضعیت نه چندان مساعد انصاریان در طول دوران درمان اشاره می‌کند: «وضعیت انصاریان از زمانی که من او را دیدم تا انتها اکسیژن خونش هیچ وقت نرمال نبود. فقط در زمان دمرخوابیدن اکسیژن بالا می‌آمد. بدون ماسک اکسیژن حتی نمی‌توانست درست اکسیژن دریافت کند و نفس بکشد. ما از پیشرفته‌ترین سیستم استفاده کردیم. ظرف ۴۸ ساعت به من گفتند یک آپشن بالاتر برویم و از مسیح دانشوری درخواست کردم که درخواست جدیدترمان را بیاورند تا بیمار بتواند بهتر تنفس کند. این اتفاق افتاد و مجهز شدیم. با این سیستم توانستیم اکسیژن خون علی انصاریان را حفظ کنیم. روز‌هایی شد که بدون ماسک واقعا دچار مشکل می‌شد. ما به او انرژی می‌دادیم که چیزی نیست و اگر ۱۰ روز مقاومت کنی، درمان می‌شوی.»

او افزود: «جا‌هایی شد که او نتوانست حتی از روی تخت پایین بیاید. او می‌گفت دکتر نمی‌توانم از تخت پایین بیایم. ما نمی‌توانستیم این‌ها را بگوییم. مردم الان به من خیلی تهاجم می‌کنند. مردم احساس می‌کنند علی انصاریانی که ۱۲۰ دقیقه فوتبال بازی کرده چرا باید به این روز بیفتد. آن‌ها تصور می‌کنند که من آن انصاریان را دیدم، در حالی که من یک فرد کاملا متفاوت را دیدم. ما همه تیم‌های پزشکی را در کنارمان داشتیم.»

دکتر هاشمیان در پی حمله مجری فوتبال برتر محمد حسین میثاقی به او واکنش نشان داد و گفت:

هاشمیان

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها