{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

در نشست خبری فیلم خط فرضی یک خبرنگار با توهین به پژمان جمشیدی باعث عصبانیت هنرمندان شد و واکنش های زیادی را به همراه داشت که یکی از این واکنش ها از سوی فریبا نادری بود.

حمایت بی سابقه فریبا نادری از پژمان جمشیدی+فیلم

 روز هفتم جشنواره فیلم فجر کنار دو فیلم اکران‌شده، چند حاشیه قابل تأمل داشت که از میان آنان حمله بی‌جهت به پژمان جمشیدی از همه مهم‌تر بود. شایعه کرونایی شدنِ پژمان جمشیدی دیگر حاشیه این نشست بود که مورد سؤال محمود گبرلو مجری نشست قرار گرفت که پژمان جمشیدی صریحاً پاسخ داد:

"من کرونا ندارم!امیدوارم این روزها هرچه زودتر بگذرند و رویِ خوش و شادی و نشاط ببینیم. من هنوز باور ندارم مهرداد میناوند و علی انصاریان را از دست دادیم. آرزو می‌کنم خوابی باشد که هرچه زودتر از آن بیدار شویم. همچنین یک بار هم یکی از خبرنگاران به پژمان جمشیدی گفت که "بازیگر خوبی نیستی همان‌طور که فوتبالیست خوبی هم نبودی!"، پیش از آن که جمشیدی بخواهد پاسخ دهد، آزیتا حاجیان از بازی درخشان پژمان جمشیدی تمجید کرد. همچنین محمود گبرلو (مجری نشست) گفت که وقتی مردم و کارگردان‌ها پژمان جمشیدی را دوست دارند یعنی کارش خوب است وگرنه خود به خود حذف می‌شد، این حرف مجری با تشویق خبرنگاران روبه‌رو شد.

سه سال پیش بود، در چنین روزهایی، جشنواره سی‌وششم فیلم فجر رو به پایان بود و دبیر جشنواره در جمع اصحاب رسانه حاضر شده بود تا نامزدهای بخش‌های مختلف را براساس نظر هیأت داوران اعلام کند. در بخش بهترین بازیگر مکمل مرد، وقتی ابراهیم داروغه‌زاده، نام پژمان جمشیدی را برای نقش‌آفرینی در فیلم سینمایی «سوءتفاهم» به زبان آورد، عده‌ای از حاضران در سالن خندیدند و همان خنده عده‌ای معدود شد خاطره‌ای تلخ از سالنی که به نام «اصحاب رسانه» شناخته می‌شد و طبیعتاً چنین واکنشی از سوی حاضران در آن سالن‌، انتظار نمی‌رفت.

پژمان جمشیدی اما چنان در آن فیلم خوش درخشیده بود که برخی منتقدان و گروهی از هنرمندان به دفاع از او برآمدند. او خود اما واکنشی نشان نداد، چون مشخص بود که عزیمتش از جهان فوتبال به سینما، از سر هوس و اتفاق نبوده و دنبال چیزی باارزش‌تر از این‌ها در دنیای هنر هفتم می‌گشت.

پژمان جمشیدی بی‌تردید یکی از بازیگران موثر سینمای ایران در دهه ۹۰ محسوب می‌شود. بازیگری بااستعداد و هوشمند در انتخاب فیلمنامه که پس از چند تجربه کمدی در سینما، با نقش‌آفرینی در «سوءتفاهم» تلاش کرد توانمندی خود برای حضور در ژانرهای دیگر سینمایی را هم بیازماید؛ «هزارتو»، «ایده اصلی» و «جهان با من برقص» در کنار استمرار درخشش جمشیدی در فیلم‌های کمدی، فرصت ویژه‌ای فراهم آوردند تا پژمان جمشیدی جایگاه خود را به‌عنوان یک «بازیگر» در سینمای ایران تثبیت کند.

فریبا نادری بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 23 فروردین ماه سال 1363 در تهران متولد شد.این بازیگر جوان سینما و تلویزیون تحصیلاتش را تا مقطع لیسانس رشته گرافیک ادامه داد و برای اینکه زودتر به هدف هایش در بازار کار برسد به سراغ بازاریابی رفت و کم کم در سمت مدیر بازرگانی یک شرکت بزرگ مشغول کار شد.

 

 هومن سیدی با حمایت از پژمان جمشیدی در واکنش به حاشیه‌ای که در شب گذشته در نشست خبری فیلم «خط فرضی» پیش آمد نوشت:

یادم میاد سینما رو انتخاب کردم چون معتقد بودم ازم آدم بهتری میسازه

متأسفم برای این همه بی مهری و کم مایگی

متأسفم از این همه نمایش تلخ

هومن سیدی

 

 

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها