{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

مبلغ وام اجاره مسکن در سال جدید چقدر است؟

وام نوعی قرض دادن پول سوددار است، که در زمانی مشخص بین قرض دهنده و قرض گیرنده انجام می‌شود. وام دارای انواع مختلفی می‌باشد. جزئیات حقوقی وام در رشته حقوق مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. مفهوم وام تاریخچه‌ای قدیمی دارد و به دوران کهن بازمی‌گردد.اقساط ماهانه P برای یک وام به مبلغ L برای n ماه با نرخ بهره ماهانه c از فرمول زیر محاسبه می‌شود:

وام

وام اجاره مسکن

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد ستاد ملی مقابله با کرونا طرح پرداخت وام ودیعه مسکن در سال ۱۴۰۰ را تمدید کرده و مبلغ این وام را نیز افزایش داده است.

به گزارش کاماپرس، طبق تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا وام ودیعه مسکن یا همان وام اجاره که مبلغ آن سال گذشته در کلان شهرهایی همچون تهران ۵۰ میلیون تومان بود امسال نیز پرداخت می شود و مبلغ آن نیز از ۵۰ میلیون تومان بیشتر خواهد بود.

گمانه زنی هایی در مورد افزایش این وام به ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون مطرح شده اما هنوز رقم دقیق افزایش اعلام نشده است.

طرح پرداخت وام ودیعه مسکن به مستاجران واجد شرایط، یکی از برنامه های ستاد ملی کرونا در سال گذشته بود. بر اساس این طرح ۳۳۲ هزار مستاجر مشمول به نظام بانکی معرفی شدند که از این تعداد تا اواسط فروردین ماه امسال ۲۲۳ هزار نفر تسهیلات خود را دریافت کردند.

تمدید اجباری اجاره نامه ها امسال هم ادامه دارد

بنا به اعلام ایسنا، مبلغ تسهیلات ودیعه مسکن در سال ۹۹ در تهران ۵۰ میلیون تومان، در شهرهای بزرگ ۳۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۱۵ میلیون تومان بود. امسال نیز آنطور که روز گذشته محمد اسلامی ـ وزیر راه و شهرسازی ـ خبر داده کلیات افزایش و تداوم وام ودیعه مسکن در ستاد ملی کرونا مصوب شده است. با توجه به این صحبت اسلامی، امکان افزایش سقف این تسهیلات وجود دارد که احتمالا پس از بررسی جزئیات آن اعلام خواهد شد.

مصوبه دیگر ستاد ملی کرونا در سال گذشته تمدید اجباری قراردادهای اجاره بود که امسال نیز این مصوبه به قوت خود باقی است و تا سه ماه بعد از اعلام رسمی اتمام پایان کرونا قابل اجرا خواهد بود. هر فردی که اجاره‌اش تمام شده باشد با درصدی که اعلام خواهد شد مجددا اجاره‌نامه خود را تمدید خواهد کرد و نیازی به اسباب‌کشی وجود ندارد. در واقع مالکان نمی‌توانند مستاجران را جواب کنند. هنوز درصد افزایش نرخ امسال مشخص نشده ولی سال گذشته سقف مجاز در تهران ۲۵ درصد، در سایر کلانشهرها ۲۰ درصد و دیگر نقاط شهری ۱۵ درصد بود

 

 

آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها