{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

عوارض وحشتناک تزریق واکسن کرونا این زن را لال کرد!

یک زن انگلیسی ادعا می‌کند پس از تزریق دوز دوم واکسن کرونا «آکسفورد-آسترازنکا» دیگر قادر به صحبت نیست و صدایش را از دست داده این زن بر اساس ادعای  خود لال شده است.

سوفیا گومس ۴۳ ساله، از ویسبک در کمبریج شایر انگلیس معتقد است که یک واکنش شدید آلرژیک داشته است که چند ساعت پس از تزریق دوز دوم واکسن کرونا آسترازنکا در ۱۹ مه (۲۹ اردیبهشت)، وی را از صحبت کردن باز داشته است.

گومس گفت: پزشکان بیمارستان «کینگ لین» در «نورفولک» که پس از بروز این واکنش عجیب و غریب به آنجا رفته بود، گلوی وی را اسکن کردند و هیچ مشکلی پیدا نکردند.

این زن ۴۳ ساله به مدت یک هفته در این بیمارستان بستری بود و چندین متخصص وی را معاینه کردند اما هیچ یک نتوانستند وضعیت وی را توضیح دهند.

گومس، علت این عارضه را تزریق این واکسن کرونا می داند. یک استاد دانشگاه ادینبورگ گفت که از دست دادن صدا به احتمال زیاد اتفاقی بوده است.

سازمان تنظیم دارو در انگلیس (MHRA ) اعلام کرد: هیچ مدرکی وجود ندارد که از دست دادن صدای خانم گومس با تزریق این واکسن مرتبط باشد.

ویروس کرونا موسوم به «کووید۱۹» اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ اذر ۱۳۹۸) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد. این ویروس در حال حاضر در بسیاری از کشورها شیوع یافته است.

بر اساس آخرین آمارها از زمان شیوع ویروس کرونا تا امروز سه میلیون و ۷۴۴ هزار و ۲۹ نفر در جهان بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخته اند.

واکسیناسیون در بسیاری از کشورها علیه این ویروس در حال انجام است.

 

خود لال شده است.

 

 

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها