{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

با ویژگی جدید واتس آپ آشنا شوید.

واتس آپ امروزه طرفداران زیادی دارد. حدود دو سال است که تقریبا واتس آپ جای تلگرام را برای مردمان کشورمان گرفته. واتس آپ از لحاظ سرعت چت و سرعت مکالمه بسیار خوب است. در آخرین نظرسنجی برای واتس آپ مردم رضایت کامل خود را از برنامه واتس آپ اعلام کردوند. شاید از لحاظ قابلیت های مختلف همچنان تلگرام قابلیت های بیشتری داشته باشد ولی واتس آپ طی زمان با آپدیت های جدیدش جذابیت بیشتری به برنامه خود می دهد که با یکی از این آپدیت ها در ادامه آشنا می شوید:

بر اساس ویژگی جدید واتس آپ، پس از آنکه دستگاه کاربران به هم مرتبط شد، دستگاه اصلی لازم نیست که در شبکه باشد تا واتس آپ وب (WhatsApp Web) و واتساپ دسکتاپ (WhatsApp Desktop) همزمان کار کنند. در چنین حالتی می‌توان از ۵ گجت وصل شده به یک حساب کاربری استفاده کرد.

در این خبر آمده است که گفتگو با استفاده همزمان از چند دستگاه همانند گذشته با کمک الگوریتم واتس آپ خواهد بود.

فعلا فقط حالت آزمایشی این برنامه روی اندروید کار می‌کند. دیرتر برای استفاده همگانی آماده خواهد بود.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک (شرکت مادر واتس اپ) با تایید این موضوع، عنوان کرد پشتیبانی از قابلیت استفاده همزمان از واتس‌آپ در چند دستگاه یا مولتی دیوایس (Multi-Device) ظرف دو ماه آینده به این اپلیکیشن اضافه خواهد شد.

شرکت واتس‌اپ اعلام کرد که به زودی قابلیت استفاده همزمان از واتس‌اپ در چند دستگاه را به صورت آزمایشی برای این اپلیکیشن پیام‌رسان عرضه خواهد کرد.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک (شرکت مادر واتس آپ) با تایید این موضوع، عنوان کرد پشتیبانی از قابلیت استفاده همزمان از واتس‌اپ در چند دستگاه یا مولتی دیوایس (Multi-Device) ظرف دو ماه آینده به این اپلیکیشن اضافه خواهد شد.

اگرچه این ویژگی اخیرا روی اپلیکیشن واتس‌اپ رویت شده، اما هنوز قابل استفاده نیست و حتی تست‌کنندگان بتا نیز فعلا امکان دسترسی به آن را ندارند. تصویر متعلق به این قابلیت ابتدا توسط وب‌سایت WABetaInfo که در زمینه ردیابی قابلیت‌های اپلیکیشن‌ها در نسخه‌های بتا یا همان آزمایشی فعالیت دارد، منتشر شد.

در این تصویر آمده که قابلیت استفاده همزمان از واتس‌اپ در چند دستگاه به گونه‌ای طراحی شده که در فاز نخست، کاربر می‌تواند از واتس‌اپ خود همزمان روی چهار دستگاه و یک گوشی هوشمند استفاده کند. این یعنی نمی‌توان همزمان واتس‌اپ را روی دو یا چند گوشی اجرا کرد.

واتس‌اپ همچنین درباره این قابلیت جدید به چند نکته اشاره کرد و افزود کاربران نمی‌توانند در حین استفاده از ویژگی مولتی دیوایس، از طریق نسخه‌های وب، دسکتاپ را پرتال واتس‌اپ به افرادی که نسخه‌های قدیمی‌این اپلیکیشن را روی گوشی خود دارند، پیام ارسال کنند یا تماس برقرار کنند. گفته می‌شود که این مورد، در نسخه آزمایشی این قابلیت نیز اعمال خواهد شد.

ویژگی جدید دیگر واتساپ

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که عرضه آن توسط واتس‌اپ تایید شده، حالت پیام‌های محوشونده (Disappearing Mode) است. این ویژگی پیشتر برای برخی از چت‌ها در اختیار کاربران قرار گرفته بود، اما اکنون قرار است تمامی‌چت‌ها به حالت محوشونده مجهز شوند تا پیام‌ها بعد از گذشت مدت زمانی مشخص، به صورت خودکار حذف شوند.

واتس‌اپ همچنین در تدارک عرضه قابلیتی دیگر به نام View-Once است. همانطور که از نام این قابلیت پیداست، پیام‌ها بعد از یک بار مشاهده شدن توسط کاربر، به صورت خودکار حذف خواهند شد. البته این اتفاق در شرایطی می‌افتد که کاربر، این قابلیت را در اپلیکیشن فعال کرده بود. قابلیت مشابه با View-Once پیشتر در اینستاگرام و اسنپ‌چت نیز عرضه شد.

جذاب ترین ویژگی واتس آپ در ورژن جدید اش

 

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها