{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

خبر خیلی بدی که از سوی وزارت نیرو منتشر شد!

قطعی برق در روزهایی در تیر ماه خارج از زمانبندی اعلام شده رخ داد. گاهی خاموشی ها و قطعی برق را به مصرف خانگی و گرما و حتی مراکز استخراج رمز ارزها ارتباط می دهند. اما به نظر می رسد باید ریشه کمبود برق و قطعی برق را در مدیریت ضعیف صنعت برق دنبال کرد. قطع اینترنت، قطعی برق چراغ های رانندگی، کم شدن دید رانندگان و بالا رفتن آمار تصادفات خسارتی و جرحی در سطح شهر تهران، نابسامانی در تقاطع‌ ها، اخلال در نظم شهری و وضعیت ترافیک، اختلال در درمان بیماران در بعضی از مراکز درمانی، خسارت های چند صد میلیونی به بخش خصوصی و تعطیلی مشاغل و آسیب به لوازم برقی بخش خانگی و ... نمونه هایی از مشکلاتی است که به دلیل قطعی برق بوجود آمده است.

به‌دنبال انتشار مطالبی در برخی رسانه‌ها به نقل از وزیر نیرو در مورد اتمام خاموشی‌ها از روز دوشنبه، توضیح زیر برای اطلاع مردم و تصحیح این خبر ارائه می‌شود.

بر اساس اعلام روابط‌عمومی وزارت نیرو، بر اساس مصاحبه دیروز (جمعه ۲۵ تیرماه) وزیر نیرو با بخش خبری ساعت ۱۳ شبکه خبر سیما متاسفانه در برخی از رسانه‌ها خبر به‌صورت وارونه تنظیم و منعکس شده که اصل خبر به شرح ذیل است:

رضا اردکانیان وزیر نیرو در گفت‌وگو با بخش خبری ساعت ۱۳ شبکه خبر سیما با اشاره به ورود موج گرمای جدید و افزایش نسبی دمای کشور از روز دوشنبه، اظهار کرد: انتظار می‌رود با ورود موج گرما که از دوشنبه هفته پیش‌رو شروع خواهد شد، مصرف برق به اوج خود برسد، امیدواریم با همکاری و همراهی مردم و بخش‌های مختلف، بتوانیم این ایام را با توجه به ظرفیتی که در حال حاضر در مدار داریم، با تامین آسایش مردم پشت سر بگذاریم.

او با اشاره به شرایط آب و هوایی کشور یادآور شد: همان‌طوری که در هشدار‌های سازمان هواشناسی و همکاران در شرکت مدیریت منابع آب منعکس شده، در جنوب و جنوب شرق و بخشی از نواحی شمالی کشور باید آمادگی مواجه شدن با بارش‌های شدید را داشته باشیم.

 

 

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها